morpet Creative Commons License 1999.08.31 0 0 845
VV!
Nem én találtam ki, amit írtam, hanem Te:
szerinted, ha valaki a DM és a Kraftwerk zenéjén nő fel, akkor egyáltalán nincs köze a DM-hez?
Szóval én erre válaszoltam, hogy nincs. Példaként írhattam volna Candyman-t vagy CsElődött, de a Happy Gangnek is vannak hasonló gyökerei.
A másik problémám ezzel a mondatoddal volt:
Köze meg annyi van a Mode-hoz, amennyi a Shape-nek, vagy a Popularnek
Hát nem. A Popular totál DM, ahogy te is írtad a mostani hozzászólásodban. A Shape is sokkal inkább hasonlít, mint a Neo. Ezt én úgy értelmezem, hogy a Neo távolabb áll a DM-tól, mint a másik két zenekar. És nem copy/paste-ról beszélek, hanem stílusról. Magam is kíváncsi vagyok, mi lesz a többség véleménye a HDMFC-ben (sic!) a Neo koncert után, nem tudom.
Oké, nem feltétlenül dilettantizmus a megfelelő szó, valószínüleg más szempontok alapján vizsgáljuk a zenét - ez belefér.
Bonanza: hát persze hogy sokkal egyedibb volt, mint a Popular. A Popular zeneileg volt olyan képzett, és technikailag felszerelt, hogy DM-es hangzást keráljon. Ennek eredménye egy nagyon igényes zene lett, ami kétségkívül nem kifejezetten eredeti. Amúgy a Lobog a léptem is tiszta DM, leginkább a My Joy-ra emlékeztet a zene hangzása szerintem. (A My Joy a kedvenc B-oldalas számom.)
Tényleg, van kedvenc B-oldalas számotok? Megírhatnátok, melyik!