Törölt nick Creative Commons License 2020.11.03 0 0 113271

Gyorsjelentés. FM20, Fradi.

Elég régi motoros vagyok már, de szerintem messze ez a legkönnyebb CM/FM, amivel valaha játszottam. Nemzetközi szinten persze van hova fejlődni (bár eddig négy kísérletből 2 BL és 2 EL csoportkör összejött, de onnan a továbbjutás még várat magára), viszont hazai szinten olyan szinten dominálunk, hogy az (számomra legalábbis) példa nélküli. Nyilván a keretünk most már nagyon kiemelkedik, na de hányszor volt ilyen a múltban is, mégsem sikerült olyat elérnem, hogy az idei 16 bajnokin 39 gólt rúgtunk és csak 2-t (!) kaptunk. Emellett a kupában 4 meccsen 23-0 a gólkülönbség (OK, ebből kettő non-league volt, egy nb2-es és csak a PAFC idegenben volt komolyabb meccs, de az is 3-0 lett). Szóval brutális, hogy itthon 20 tétmeccsen kaptunk 2 gólt összesen. Az előző három évben meg mindig sima duplázás volt, a bajokságot tavaly 17 ponttal nyertük. Az MK-ban a játék indulása óta (3,5 éve) veretlenek vagyunk, döntetlen is alig volt.

 

Emiatt kicsit aggaszt is, hogy bele fogok unni, mert az előrelépés megkérdőjelezhetetlen nem nagyon látszik. Hiába van 22 millió EUR igazolni, akinek az árát ki tudnám pengetni és valós erősítés, annak a bérét képtelenség kicsengetni. Így két lehetőség marad: a saját UP fejlesztése (ez mondjuk jó úton halad, a Youth Facilities már Excellent és ismét fejlesztés alatt), valamint a környező országok utánpótlásának lerablása. Persze itt azért vannak sikerélmények, de igazán nincs esélyem megtartani az ifjakat. A 18 évesen igazolt brazil AMC-met Kubatovnak köszönhetően elvitte egy kínai csapat :-) A kezdőben ott van már egy 20 éves litván kapus (17 évesen igazoltam), érte már az Arsenal érdeklődik. Ott van a szintén 20 éves, saját nevelésű Erdős Zsolt (első youth intake produktuma), érte a fél francia első osztály áll sorba. A 20 éves, szintén 17 évesen igazolt orosz/grúz szélső Maxim Szergejevért pedig az orosz Premjer Liga kopogtat, sőt, dörömböl. És a 18 éves, harmadik éve nálunk játszó cseh csatár Helebrandnak sem adok sok időt nálunk :-( Gondolom, nekünk is erősödnünk kellene nki kupákban és még 1-2 másik magyar csapatnak is, hogy a bajnokság reputációja annyit nőjön, hogy legyen esély egyről a kettőre lépni. Nem nagyon látom még ezt a folyamatot.