GRoman Creative Commons License 2020.10.31 0 0 217676

Downer, Paco:

 

Megnéztem, rosszul emlékeztem, 55 Ah-s van benne. Nem tölti ki teljesen az akkutálcát, de az szerintem nem is baj.

 

Én is Exide párti vagyok, többnyire azt használom, nem csak ebben az autóban. Amikor vettem, még garanciális volt benne az akkumulátor, nem Exide. Két nappal a garancia lejárta után nyuvadt ki... Ahelyett Exide-ot vettem (a fóti Auchanban, szükséghelyzet volt, úgy álltam meg az áruház előtt, hogy aztán a dombon lefelé be tudjam gurítani, később cseréltem ki), azt váltotta aztán a mostani. De 6 évet tényleg ki szoktak bírni.

 

Most éppen "egészségügyi töltésre" raktam rá, hogy le ne merüljön álltában. Mostanában alig használom az autót, idén talán csak a bringámat vitem vele garanciális felülvizsgálatra egyszer... Még a bringával is többet mentem az idén, mint ezzel. De ott áll a kapu előtt az örökölt Suzuki, sokkal egyszerűb abba beleugrani, mint kimanőverezni a garázsból. A munkahelyig tökmindegy, csak legyen rajta tető (meg szélvédő)...

 

Azt viszont nem értem, miért a magas indítóáram a fő választási szempont egy benzineshez, ami ha kétszer átfordul, beindul, még akkor is, ha nincs a topon...

Előzmény: downer (217667)