pippolinó Creative Commons License 2020.10.29 -13 2 716670

Elmesélek nektek egy igaz történetet, Ti nemzet csapata.Valamikor gyerekkoromban(70-es évek közepe ,második felében) kezdtem el csapat szinten focizni, addig csak a grund volt.Összeszedett minket egy tehetséges testnevelő tanárÍ(akkoriban még voltak ilyenek) és csinált egy kisvárosban egy serdülő csapatot.Meghívátk ide egy torna keretében többek között(de elsősorban) a fradit,Honvédot,Miskolcot,stb) minden évben, egy torna keretében, mert akkoriban volt egy lelkes intéző, aki nagyon sok egyéni adomány fejében kialakított egy jó kapcsolatot a Fradival.(Honvéddal)Az első csapat is minden évben eljött hírverő meccsekre (Nyilasi,Ebedli,Szokolai,Rab Tibi,stb.talán mondanak nektek még valamit ezek a nevek, nekem sikerült ellenük játszanom ezeken a meccseken )lényeg, hogy összeszedett bennünket ez a testnevelő tanár, a grundról és a fradi serdülővel játszottunk úgy hogy életünkben először játszottunk nagypályás meccset.A fradi serdülő meg akkoriban az ország legjobbja volt, csakúgy mint az első csapat.10-0 volt a meccs végeredménye, mondom úgy hogy először játszottunk nagypályán.Második évebn már csak 3-1 re kaptunk ki, míg a harmadikban 2-1-re legyőztük őket.De nem is ez a lényeg.Akkoriban még valóban nívót jelentett a fradiban játszani még a serdülőben is.Akkor mindenki fradista akart lenni, néhány Újpest meg Honvédost kivéve.Apám is fradista volt akkoriban, mint rendszer ellenzéki, ezáltal én is, de a tudatlan gyerekkor és a modern váltás nekem is meghozta az eszem és ekkor lettem Lokista,mert ebben a csapatban folytatódott a serdülőtől a nagy csapatig metodus.

Azóta nem tudom a csapatotokat komolyan venni, amióta állambácsi hatására az anyagi lehetőségeitek (a vidivel)tökéletes torzítást eredményezett és meg tudtatok venni a szinte korlátlan pénzügyi lehetőségekkel olyan játékosokat, akik magyar viszonylatban jobbak az átlagnál.

Na innetől kezdve egy 1-2 éve még félisten Böde már egy közröhej tárgya lett nálatok,egy Varga Roli,de legújabban már a csk-tok ,Lovrencsics, majd előbb utóbb Dibusz, vagy hogy külföldieket említsek, már Petryakot,de bárkit aki addig sokat tett a fradiért, nevetségessé teszik mint játékost, emrt most már a pénz számít egyedül.

A 95-ös Bl csapatotokért még tudtam szurkolni,Vincze Ottó volt a kedvencen, Telek Manci meg a példaképem a középhátvéd poszton.

De ennek a zsoldoscsapatnak nagyon sok jóérzésű fradi szurkoló sem tud örülni.

Na most aztán lehet röffölni, kondázni, disznózni napestig, sajnos szurkolóitok egy része ennyi tud, de az az igazság, hogy én többet tudok a fardizmusról, mint a többségetek, aki ideírogat.

Bocs, hogy nagyon hosszúra nyúlt, de ez már régóta érlelődött bennem.Várom a színvonalas hozzászólásaitokat, minősítő lesz számomra, nincsenek illuzióim.Befejeztemaz oldalatokon a hozzászólásaimat, soha többé nem írok ide.Na csá!