trizs77 Creative Commons License 2020.10.27 -1 6 104545

A rendőrök és a KPM közuti ellenőrök többsége nem ismeri pontosan (napra készen) a P rendszámos szabályozást.

Ezért inkább nem piszkálja.

Akkor sem, ha sejti, hogy valami nem stimmel.

 

Pár éve egy magyar hobby buszos P rendszámos IKARUS-szal elment Németországba egy találkozóra.

Már a cseh határ után úgy 10 km-rel megállították.

 

Hová-hová uram?

Ő persze felkészültnek hitte magát, jött a bevált szöveg javítani viszem ide meg oda.

De a német rendőr ezt nem vette be.

Felhívta onnan a rendőrautóból a javító üzemet, hogy itt ez az IKARUS, viszik magukhoz, stb.

Az üzem pedig mondta, hogy :

 - Őhozzájuk biztosan nem, mert ők személyautó autó kereskedők.

 - az elmúlt 30 évben nem javítottak buszt, és nem most kezdenék el.

 

A német rendőr odaballagott az Ikarusunkhoz, saját két kis kezével leszerelte a P rendszámot és eltette.

Telefonált egy másik rendőrért akik kijöttek és rendkívül udvariasan megkérdték magyar simlisünket, hogy tegye már hátra a két kezét, mert megbilincselnék.

Úgy is lett.

 

A rendőrök hívtak egy vontatót, az elvitte az autópálya pihenőből a közeli városba a rendőrség udvarába Ikarusunkat.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Simlisünk kihallgatásán hadovált össze-vissza.

Később konzuli segítséget kért.

A konzulunk azt tanácsolta neki, legyen Őszinte.

Akkor bevallott mindent.

Jegyzőkönyvbe vették.

Ok.

 

Jöttek a számlák :

 - 1./ számla a vontató költségeiről,

 - 2./ szabálysértési bírság (szerencséje volt, hogy a rendőrök nem minősítették büntettnek) arról, hogy nem mondott igazat a rendőröknek.

 - 3/ Szabálysértési bírság azért mert szabálytalanul közlekedett Németországban. Akkor is ha csak kb. 10-15 km-t tett meg az Ikarussal az ország területén.

 

Kettő bírság három számjegyű volt, egy bírság négyszámjegyű volt.

Euroban.

 

Simlisünk épp, hogy ki tudta fizetni, mert egy helyi rendőr kikisérte a közeli ATM-hez ahol tudott pénzt felvenni.

 

Ekkor jött a telefonálás boldognak és boldogtalannak, hogy segítsenek, segítsünk a hazajutásában.

(ekkor kerültem képbe én is)

 

Megszervezték neki a haverjai.

Legalább olyan simlis módon mint ahogy kiment.

Még 5-7 nap és már itthon is volt.

 

Szerimtem nem tanult semmit az esetből, mert neki ez az élete.

A törvény mellett járás.