FERENSZ Creative Commons License 2020.10.26 0 0 2237

Hongwell Peugeot 206:

 

 

 

Már épp készültem távozni a börzéről és a kijáratnál szúrtam ki az asztalon.
Nézegettem, nézegettem, elsőre gondolkoztam rajta, mivel nem volt olcsó a kicsike.
Még pár percig a kezemben tartottam, majd arra jutottam hogy nyelek egy nagyobbat és fizetem.
Gondolkoztam rajta hogy esetleg teszek egy ajánlatot rá, de nem sokkal lett volna olcsóbb, így inkább elhoztam.
Készültem távozni, mivel már nem nagyon volt nálam lóvé, de még vártam Pityusz barátomat, mivel a héten megérkezett 2 db várt példányom és úgy volt hogy akkor börzére elhozza.
Viszont még fél órát várni kellett rá, így addig még csemegéztem kicsit.
Utána kimentem levegőzni és ott kint vártam, időközbe bepillantva láttam amint Ervin Mihálycsik cimbora vészesen, emelt fővel-tekintettel keres valakit – gondoltam engem – de mivel lemerült a telóm nem ért el.
Én meg mondhatni kint várva Pityuszt, közben kuncogva néztem, mint amikor Én kiskoromban kerestem Fateromat a tömegben hogy hol, merre van :D
Időközben megérkezett Pityusz és átvettem tőle a két várt példányomat is, melynek nagyon megörültem.

 

De most lássuk a kicsikét:

 

A 206-os nem mondhatni túl gyakorinak a Cararama kiadásban, pedig nem lehetetlen szerezni.
Anno mikor még a Játéksziget az Árkád -1 szintjén volt ott a mozgólépcsőnél elől, anno sokféle színváltozatban lehetett kapni nem csak ezt, hanem pl a Ford Capri, vagy a Renault Trafic kisbusz-furgon példányokat is.
Persze ez nem ma volt, de nem beszerezhetetlen a kicsike.
Látván hogy plexidobozos, gondoltam hogy első forduló kerekes változat és igazam volt :D
Igaz azóta mások is kihozták, pl a Norev kiadásában is lehet találni, vagy talán az Universal Hobbies gyártótól, bár ez utóbbiban nem vagyok biztos.
Idáig nekem ezüstben, kékben és most fehérben van meg a kicsike, mármint kizárólag ezt a példányt illetően, most a cabrio vagy coupé változatokat nem figyelembe véve.
Szeretem az ilyen kis aranyos autókat amik kicsik, praktikusak, mondhatni kényelmesek.
Jól jönnek akár egy kis közeli kiruccanáshoz, vagy akár egy nagyobb utazáshoz is, de persze elsősorban csak két személlyel számolva, mert ugye + még a csomagok a farában.
Négy embernek inkább rövidebb utakra ideális :D
Egy aranyos pici kis autó, jópofa kis formával, kis motorral, ahol bent meleg van, megóv minket az esőtől és gyorsan elérünk célunkhoz.
Nem hiába, az autó az embereknek szinte a második otthon :D


Nem vagyok ráállva színváltozatokra, de a Peugeot 206-os egy aranyos kis francia masina amely nekem nagyon tetszik, így az ezüst-kék-fehér változatok mellett nem kizárt – hogyha találok – még jön másmilyen színben is :D


Hátul érdekes módon a piros lámpában látható az osztott csíkozás rész.


Látható hogy belül is jól megvan csinálva.
Bár a kormány fejjel lefelé fordított állapotban van, de ezt lehet orvosolni.
Szépen megcsinálták a műszerfal kijelzős kialakítását, alul a három pedál, valamint a szellőzős fekete rész.
Persze így látva az ajtónál az XS nem tudom milyen felszereltségre utal.