WattieNo1 Creative Commons License 2020.10.26 -2 1 71089

"...Semmi személyeskedés, nevek nélkül..."

 

 

Ezt most kénytelen vagyok itt megosztani, mert van aki mindent elkövet, hogy a megfejtéseimet, tippjeimet ne tudjam megosztani a többiekkel. De arról örömmel értesültem, hogy ő azért buzgón jegyzetel, és használja azokat.

Tulajdonképpen egy fokkal jobb mint Celticus esete, mert az ő eredményeit sem ismerik el, de azt még használni sem hajlandóak egyesek.

 

 

Régen néztem utána, lehet nem minden adat pontos! Andor István nemesi címe 1629 január 20-án lett kihirdetve Bécsben, melyet leszármazottainak Andor Mihálynak és fiainak igazolniuk kellett.

Az iratok alapján a "vizsgálatot" 1754-ben kezdték, ami 1756-ban annak eredményességével zárult.

Andor Mihály feltehetően már a  nemességigazolási procedúra kezdetekor sem élt. Valamikor 1747-1754 között elhunyhatott.

 

                                       

 

 

Bugának!

 

Aranyossy Mátyás és testvére Pál hiába birtokosok 1744-ben, ha semmi közük Neszmélyhez!

 

Borovszky:

"Törzsökös komárommegyei család, melynek ősei 1290-ben kaptak királyi adományt egy komárommegyei birtokra. Hogy ez a birtok Aranyos volt-e, mely később Felaranyos, Ontopa, Vidaháza és Bök pusztákkal együtt a család tulajdona volt, okmányilag nem igazolható. Tamás 1437-ben egyezkedik Kistanyi Lőkös Mátyás fiaival. Kálmán 1469-ben 11 arany forintért Aranyosi Andrástól és rokonaitól egy birtokrészt vesz meg. Gáspár, a kit az oklevelek írástudónak mondanak, 1511-ben Aranyoson egy Úthosszaföld nevű birtok ura volt. Pál és Mátyás 1744-ben Aranyoson birtokosok. A XIX. század első felében Aranyoson volt birtokos. Tagjai közül Dénes 1848-ban szolgabíró, ennek fia, Dénes főszolgabíró (1867.), később ügyvéd Tatán. László († 1905.)..."

 

Bár ennek meg itt nyoma sincs:

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Borovszky-borovszky-samu-magyarorszag-varmegyei-es-varosai-1/komarom-varmegye-es-komarom-sz-kir-varos-D60E/komarom-varmegye-kozsegei-irta-vende-aladar-D742/aranyos-D755/