Haljehen Creative Commons License 2020.10.25 0 1 104492

Ilyenkor gondolom azt, hogy írásban sokkal nehezebben jön át, amit az ember - jelen esetben én - mondani akar.

 

A "garázsvásár" jó volt, ameddig tartott, bár tudjuk, hogy sokkal jobb lenne ha hozzá lehetne jutni nem forgalomból végleg kivont autókhoz. Utóbbira két okot mondanak többnyire, hogy miért nem lehet: nem szeretnének konkurenciát teremteni magukank és az EU támogatás fejében ezeket a járműveket végleg ki kell vonni a forgalomból. Ettől függetlenül a történetnek részben az is betette a kiskaput, hogy önző és/vagy mohó és/vagy aranyásó emberek elbaszták a renomét. Mindezek ellenére még most is van lehetőség autóbuszt vásárolni csak már nem ezek között a keretek között történik, kicsit idő és energiaigényesebb. Néhány héten belül lesz is rá egy újabb példa, hogy nem vágóhídra távozik a kocsi a telepről... Ha igazán akarja valaki ugyanúgy végig tudja vinni a történetet, csak nehezebben rúgnak labdába a megveszem 150+áfáért, adom 1.5 millióért meg az átviszek 10+ kocsit szlovákiába vágatni típusú népek. Nem bírom magamban tartani, hogy meg ne említsek egy német gyüjtőt, aki csak azért vitt volna el 5 280-ast, hogy mindet különböző festéssel berakja majd egy hangárba. "Szerencsére" a Lengyel gyerekek gyorsabbak voltak, bár ott is voltak érdekes megoldások a vége felé. Ettől függetlenül szerintem mindenki, aki gondol a jovőre az örülne, ha nem a bontóba kerülnének a vasak vagy ha oda is kerül akkor lehetne még alkatrészt vásárolni. Minden egyes kertvégi letárolt példány a még élő jószágok életben további életben tartását jelenthetné. Nem érzem úgy, hogy a rosszat keressük, mert akkor nem tennénk semmit, csak beletörődnénk abba, ami van. A racionalitás szerintem az, hogy a helyzet kellően szar, de nem teljesen reménytelen.

 

"Azzal sem értek egyet, hogy csak pár embert érdekelnének ezek a buszok"

 

Nem azt írtam, hogy csak pár embert érdekelnének, hanem azt, hogy "rajtunk, rajongókon kívül nem érdekli az embereket, hogy mi lesz ezeknek a sorsa". Szerintem akik vették a fáradtságot és az adott körülmények mellett is kilátogattak az Aeroparkba azok azért tették, mert ugyanúgy rajonganak érte, szeretik, érdekli őket az Ikarusok. A tömegközlekedés környékén mozogsz te is, nagyon jól tudod, hogy az átlagos szállított élőállat miként viszonyul a guruló dobozokhoz...

Előzmény: torqmatic (104489)