irokéz
1998.05.27
|
|
0 0
19
|
No, haladjunk sorjában.
- A Fidesz "elvesztése"
A Fideszben már a kezdetek óta volt egy olyan
törekvés, hogy kibújjanak a kistestvér stá-
tusból. Ez egyébként tökéletesen érthető is.
Orbánék jobbra húzása már '94 előtt elkezdő-
dött, a koalíció megkötésének ehhez semmi kö-
ze nem volt.
- Hack Péter
Nagyon jó arc, felkészült, meg minden. Csak-
hogy ő a Hit Gyülekezetéből került az SzDSz
-be. Személy szerint ez engem nem túl-
zottan érdekelne, de nagyon elhibázott dolog-
nak tartanám, ha egy olyan ember kerülne a
párt (hehe, a Párt) élére, akivel a nagy egy-
házak nemhogy szóba sem állnak, hanem kifeje-
zetten fújnának rá. Sajnos ma Mo.-n ilyen
szempontokat is nagyon komolyan kell venni.
- Az SzDsz "lecserélése másikra"
Nem az SzDSz-t, hanem a vezetőséget kell le-
cserélni. A jelen választásokon csak azok
szavaztak rá, akik szinte minden esetben ezt
tennék. Ha ezen változtatni kívánnak, akkor
az egész image-nek változnia kell, ez az ed-
digi "rotációs" módszerrel már nem fog menni.
Rotációs módszeren azt értem, hogy egy zárt
csoportból valaki elvállalja ugyan az elnöki
tisztet, de pont ugyanazt csinálja, mint amit
bármelyik másikuk csinálna, vagy csinált.
- Demszky
Nem valószínű. Ő a polgármesteri újraválasz-
tásra megy, emellett az "átformálás" már túl
sok lenne.
- Tölgyessy percembersége
Nem igaz. A helyzet az, hogy Tölgyessy a leg-
pragmatikusabban gondolkodó alak az egész
magyar politikában. Nem ő változik, hanem a
pártok. Ha annak idején rá hallgatnak, akkor
ma az SzDSz áll ott, ahol a Fidesz. A 2-4 év
múlva történő dolgok szerintem is valószínű-
ek. A kémcsöves hasonlat pedig kifejezetten
tetszik, bár egyáltalán nem igaz. Amit ez az
ember eddig mondott, az be is jött. Ez tény.
- annyi primitív indulatos/előítéletes ember szavaz Mo-n
Ez egy primitív indulatos/előítéletes meg-
jegyzés volt.
- liberalizmus, mint önállóan reprezentálható eszme eltűnése
A liberalizmus már most sem reprezentálható
önállóan, az SzDSz sem csak azt próbálja
megjeleníteni, lévén ez csak a célok elérésé-
nek egy módja (cél == jóléti társadalom).
- Kétpólusú struktúra
Jelenleg kétség kívül ez van. A kérdés az,
hogy a Fidesz képes-e magába olvasztani szö-
vetségeseit (akkor marad is), vagy széthul-
lik. Majd elválik, a fő tényező itt az idő.
- Politikus vs. filozófus
Tökéletesen igaz, hogy filozófus nem való po-
litikusnak. Nem az arcbőre vastagsága, vagy
az "intelligenciából fakadó érzékenysége" mi-
att (utóbbi egyébként szerintem nem igaz),
hanem azért, mert a filozófus értelemszerűen
ideológiák talaján mozog, aminek veszélyét
talán ki sem kell fejtenem. Ott van példának
az MDF-kormány, maga az MDF, vagy k.demokra-
ták legutóbbi tündöklése.
|
|