SaGa Creative Commons License 1999.08.25 0 0 267
Hali!

Simson kedvelďk figyelmébe: A neten jártamban-keltemben ráleltem a Simson gyár lapjára. Még élnek és gyártanak, 25-125 ccm-s járgányokat. Azt a fajta robogót, ami MaCs-nak is meg nekem is van Star Classic néven gyakorlatilag változtatás nélkül 50, illetve 80 ccm-s kivitelben is ugyanazzal a vázzal gyártják. Ára: 3500-3800 DM.

Az amit most Star-nak hívnak, ennek egy kicsit áramvonalasított verziója, automata váltóval, önindítóval, egyebekkel. Van még vagy 5 tipus. A nagyobb járgányok (80-125 ccm) 5000 DM fölött vannak. Azt hiszem nem véletlen, hogy nincs itthoni forgalmazója.

Viszont ráleltem egy tunning cégre is, akik postán is kiküldik a Simson és MZ tunning kiteket illetve alkatrészeket. Egy Simo tuning kit: hüvely, dugó, gyšršk, tuning légszšrď és kipufogó. Ezek 570-700 DM között, a bonyolultabb (Pl. membrános, hengerfejes) cuccok 650-850 DM között. A legolcsóbb 50 ccm-s készlettel állítólag 9 LE-s lesz a simi. Érdekes, hgyo a jobb készletekben pl 5 vagy 7 átömlďt alakítanak ki.

Ha valakit érdekel, holnap megadom az URL-eket (bent maradtak a cégnél). Ugyaninnen le lehet tölteni az összes 50 ccm-s (a Schwalbe-ban es a regi Starban nem vagyok biztos, de az S és SR sorozat tutti) Simson verzió kapcs rajzait. Meg tunning tippeket, csak németül. Erre most keresek valakit, aki le tudja fordítani.

Hali