Ormió Creative Commons License 2020.10.18 0 0 18845

Kedves Sporttársak, segítséget kérek, mit tegyek?

Életem első igazán komoly bakancsával meggyűlt a bajom. Egy Meindl Kansas GTX-et vettem, hosszas próbálgatás után fél számmal nagyobbat, mint a korábbi bakancsaim (44,5). Elég ortopéd lábam van (lúdtalp, bütyök), emiatt lúdtalp betétet kell hordjak. A sarkokkal (főleg jobb láb) gyűlt meg a bajom: felfelé menetben borzalmasan feltörte főleg a jobb sarokcsontom belső oldalát és hátul a sarkaimat (főleg a jobb). Egyszerre érzem, hogy kicsit csúszkál a lábam, ugyanakkor mintha satuba lenne befogva a sarokcsontom alsó része. Talán túl magas az eredeti taplpbetét és lúdtalp kombó, ezért kiemeli a sarkam? Vízsszintes és lejtmenetben egészen jó. Vastag Zajo zoknit, hansaplastot vettem fel. Próbáltam, hogy kivettem az eredeti talpbetétet, akkor talán jobb, de érezhetően keményebb, rázósabb a lépés, a lúdtalp betét nélkül megfájdul a térdem...

Több szakaszban kb 60 km-t mentem eddig, de ma kb 10 km-nél már hólyagosak lettek a lábaim.  El vagyok kenődve: meddig tart még a betörés, egyáltalán a leírtak alapján összeillünk vajon én és a Kansas, csak türelem? Mit tehetnék, vagy adjam el?

Minden választ előre is köszönök!