UserXyz Creative Commons License 2020.10.15 0 0 372

A fal és a parketta találkozásához lehet elektromos fűtőkábelt tenni, van értelme?


Tulajdonképpen elektromos padlófűtés csak lokálisan , a fal tövében.
Pl. a szegélyléc mögé, alá.
Elpárologtatni a nedvességet, melegen (melegebben) tartani a falat.

 


Előzmény:
“Ázásom” van, de nem vészes, itt ott hólyagosodik a vakolat/festék (kis pontokba) és a terasz falra merőleges falon 30cm magasan 1.5 méter mélyen tapétát is ledobta. Mellékeltem a képet.
(Lehet az oldalsó vagy felső szomszéd miatt nedvesedik, szóval a kiváltó okot most nem tudom megszüntetni.)
Valami egyszerű, gyors megoldást keresek, ami nem jár a külső terasz megbontásával. (Ami amúgy már megvolt csinálna, csak hát a két terasz találkozásánál, amit üvegtéglafal választ el egymástól, ott nem lehetett szigtelni rendesen, ami amúgy nem is volt. De terveben van, hogy ezen a részen valami kültéri felületi szigetelesét kapjon, ami lehet csúnya is mert mindkét oldalon lévő kültéri kanépé úgyis eltakarja)
S ahogy néztem ilyen fűtőkábel szettek elég olcsón kaphatóak 20 alatt is.
Pl. C&F Technics elektromos fűtőszőnyeg padlófűtéshez, 150W + Analóg padlóérzékelős termosztát MTH 811, 1 m²


A konnektor ott van mellete abba bele tudom dugni a termosztátot, nem lesz szép, de nem is kell annak lennie.


A cél az, hogy az a nedvesség, víz ami bejön vagy ott csapódik le, az mielőbb párologjon el, a tapétát ne kelljen többet vágni, ragasztani és ne hólyagosódjon sehol a vakolat/festék.