zsebacsi88 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 13196

tavalyi evem masodik fele eleg jol kimaradt az egetovel :(

ennek tobb oka is volt. az elso es legfontosabb az idohiany, egyszeruen nem jutott idom a munka mellett hetkoznap takaritani a kazant/behozni a tuzelot/kivinni a sok hamut, amit a szotyi adott.

masreszrol raboritottak nemi apritekot a szotyira, igy azt is rostalni kellett volna, kulonben el-el akadt, osszetorte magat a gep a megakadasok miatt.

ugy nez ki, jobban jarok ha azt zsakosan egetem el vagy le kellene daralni meg egyszer.

maradt a gaz, ami egyebkent meglepoen kevesre jott ki, szerencsere minden alacsony hofokkal megy (padlo/fal is 30-35C eloremenovel), a kondenzacios kazan jol szuperalt. az arat meg megsporolta mar az apritek egeto az elmult evekben.

 

iden viszont kaptam ugy 40-50 zsak asztalosipari fureszport/forgacsot, ezzel mar konnyuszerrel tudok futeni egy ideig.

par eve meg penzt kertek erte, de rajottek, ohgy senki nem viszi el toluk penzert, igy iden mar ki akartak onteni, mikor szoltak, hogy inkabb vigyem el ingyen, nem kinlodnak vele. ezuton is koszonom nekik! szaraz, hibatlan, rostalt aru.

 

masreszrol a gepemet picit tuningoltam - nem feltetlenul mindenben jo iranyba.

a tavalyi elakadasok es spiral osszenyomasok miatt megprobalkoztam a spiral mindket veget lefixalni a tengelyhez. Ennek az lett a vege, hogy neha "feltorlodik" az anyag a csoben. tovabba a felso csigamat picit sikerult valoszinuleg tulnyujtanom, igy bar eredetileg lassabban forgott a felso, most megis tobbet visz be, es megtelitodik az ejtocsovem.

jobb otletem nem leven az elektronikaban kompenzaltam, hogy csak 40%-os idokitoltessel dolgozik a felso csiga.

az egyetlen gond a kezi feltoltesnel van (ott mindketto megy egyszerre), ilyenkor hajlamos tultolteni. majd a kov. generalkor csinalok ezzel is valamit.

 

azt hiszem ez lesz a 8. eve, ugy az 5. amiota ebben a formaban, jelentos atalakitas nelkul uzemel nagyobb hiba nelkul.