Rhia Creative Commons License 1999.08.19 0 0 43
Udv mindenki,
remes, hogy innen milyen lasu az INdex; vagy mindenkinek ennyire sok ido? No, mindegy, nem ez a legyeg, az a lenyeg, hogy megint van illyen topic a Tasztalon, es ez jo, de nagyon. Koszonet mindenkinek.
Dr. strange-igen, igen, igen, Loreenat a nepeknek! A legtobb zeneje a Visit, a Parallel Dreams es az azt megelozo elemzeirol igenis tokeletes a Gyuruk Ura hangulatahoz; az utobbi idoban kicsit "elkeletiesedett", ami egyaltalan nem baj, sot...de ez mas. Szoval szerintem kivalo lenne. A "Between the Shadows" c. szerzemenye pl. a Visitrol nekem mindig Luthient juttatta eszembe, ahogy tancol abban a remesen sotet csarnokban Thangorodrim alatt, es cska ugy ropul ide-oda; csupa szabadsag, csupa elet...
Jaj, mar megint elragadtattam magam...no, sebaj.
Ghanima: igen, tenyleg en jegyeztem meg halkan, hogy gombocka lovon nem lenne igazan tokeletes Eowyn...hoho...
Vangelis: nekem nagyon bejott az El Greco, hallgattatok mar? Es ami azt illeti, az 1492 is, ha elvonatkoztattok a filmtol. Gyakran feltettem, mikozben a Lays of Beleriandot olvastam (bevallom, neha muszaj volt hangosan, mert a versmuzsika leginkabb ugy volt elvezheto, ha becsuktam az ajtot, es felolvastam magamnak).

Uj fjelmenyek filmugyban egyelore nem nagyon vannak, mindenki csak talalgat, ugy tunik.

Rastaman: a babo forditasrol csak annyit, hogy talan amiatt erezted gyengenek, mert teljesen mas stilus angolban is, mint a Gyuruk Ura; mint ma leragott csontkent elofordult, eredetileg esti mesenek irta Tolkien, ezert is akadnak benne olyan kiszolasok...

Egyelore ennyi.
Elenn sila lumenn omentielvo,
Rhia