Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1298

Az effajta riasztók jellemző problémái:

- a rádiós kommumikáció a központ és az érzékelők között olyan "ingyenes" rádiófrekvencián zajlik (443,92 MHz), amit az EU területén bárki bármire használhat (távkapcsolók, kapunyitók, vezeték nélküli csengők, stb stb), tehát peches eseteben előfordulhat, hogy a szomszédod rendel kínából egy vezeték nélküli fejhallgatót és amíg ő zenét hallgat, addig neked folyamatosan üvölt a szirénád :)

- fenti ok miatt (is) a MABISZ (Magyar Biztosítók Szövetsége) nem tekinti komoly vagyonvédelmi eszköznek,  ezért a biztosító embere csak nevet rajtad, amikor erre szeretnél hivatkozni akár a biztosítási díj kedvezményes megállapításánál, akár pl betörés után a jegyzőkönyv felvételekor

- az induló készletben eredetileg az érzékelőköz adott elemek (9V alkalinre) még bítják 1-2-3 évig (forgalomtól függ), de az első elemcsere után a gazdi már nem 1200 forintos Duracell Ultra elemeket fog beléjük venni, hanem a sarki bótból az akciós legolcsóbbat, ami viszont károm havonta kimerül majd

- a billetyűzet+központ+sziréna többnyire egyben van építve, márpedig senki sem fogja hallani azt a szirénát, ami benn a lakásodban szól (a gyári sziréna hangereje amúgy is elég gyenge)

- rendes (akkumulátoros) külső szirénát is rájuk lehet kttni némelyikre, de anak külön tápegységet és relés vezérlést kel kialakítani

Volna még mit írnom, de nem akarok ötleteket adni a betörőknek.

 

Keresd meg az interneten az általad kiválasztott rendszer RÉSZLETES műszaki adatait és nézd meg, hogy az általam felsorolt lehetőségek közül menni illeszkedik. Az is lehet, hogy véletlenül megbízható terméket találtál (habár nagyon meg lennék lepődve).

 

A felém irányuló effajta "baráti" kéréseket  azzal szoktam elintézni, hogy mielőtt tovább mennénk, előbb mutasd meg a csodakészülékedet (rendszer esetén annak valamennyi elemét) a MABISZ  által minősített (elfogadott) termékek között. Ha nincs ott, akkor engem feljts el, nemhogy nem vagyok hajlandó felszerelni neked, még bottal sem piszkálom meg még a dobozát sem :)

Előzmény: Vaxel (1297)