Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 0 0 18

Egy egyszerű fordulatszám mérésről van szó, ahogy kivettem.

 

Ezt benézted!

A lökdösődés a lényeg, ahogy a dugattyút rugdossa az üzemanyag hirtelen égése. Ezeket a hirtelen erőhatásokat kellene mérni. Az meg egy másik kérdés, hogy a mérési pontosságról is kellene mondanunk valamit.

 

Az egy középiskolai naiv elképzelés, hogy a négy (hat vagy nyolc) henger tök egyenletesen forgatja a főtengelyt.

 

 

Be kell hozzá szerezni a megfelelő elektronikai modulokat, összerakni, konfigurálni, és kész.

 

Szó ami szó, lehetne mérni egy jó digitális oszcilloszkóppal.

Csak akkor valakinek ott kellene ülni, folyamatosan gyűjteni a mérési eredményeket.

Kikeresni és kinagyítani kézzel az izgalmasabb részeket. Aztán statisztikát készíteni.

 

Na ehelyett egy automatizált rendszert képzeltek el.

Az én feladatom lenne a mérési eredmények kiértékelése. Ámbár ahhoz torzítatlan mérési eredmény kellene.

Spéci elektronika meg azért készül, hogy a tervező mérnöknek is legyen munkája. Ez egy aljas feltételezés.

 

Azon tűnődtem, hogy az én szkópomnak két bemenete van, árnyékolt és földelt mérőzsinórokkal. Ide viszont differenciálerősítő kell, mert hidat mérünk.

Általában minden feladatnak több megoldása is lehetséges. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai.

 

Azt persze nem igazán értem, hogy a zügyfelek miért nem valami komolyabb kutatóintézethez fordulnak, ott is örülnének a KK pénznek. Azt sejtem, hogy az egyetem drágábban vállalná. Egyik volt tanárom a saját szemszögéből úgy látja ezt a helyzetet, hogy ő megtermeli a pénzt, az egyetem pedig elszedi tőle, és az oktatásra fordítja. :o)

 

Most a vírusválság miatt felébredtek az alvó projektek. Az ajtó előtt sorban állnak a kuncsaftok, mindenféle fejlesztési ötletekkel.

 

Ja, nem én adtam a mínuszt.

Előzmény: szabiku_ (17)