zsolie Creative Commons License 2020.10.08 0 1 5790

Üdvözlünk a fórumon!  Az A2 jó választás csak jól karbantartott autót kell venni aminek ugye elkérik az árát. Nekem 1.4 dizel van 200 ezer kilométerrel és maximálisan megbízhatónak tartom. Igaz, én csak a gyári alkatrészekkel javítom, nem próbáltam "belefaragni" más autók egységeit. Amit én cseréltem az elmúlt 10 évben: 3db komplett zárat ( a mikrókapcsolók miatt. Tudom, hogy lehet javítani, de az nem az igazi.) Továbbá egy félklámpa kapcsolót, egy bal első ablakemelő szerkezetet, egy szelepfedelet kompletten csavarokkal olajszivárgás miatt, rengeteg korrodált fejü csavart (pl. rendszám világítása, dobbetétek)és két stabilizátor rudat. 10 év alatt 70 ezret mentem vele és most már 2 éve egy garázsban áll és alig megyek vele pár száz km-t. Eladni nem érdemes mert a kapott pénzért közel sem veszel ilyen jó állapotú és megbízható autót, tartaléknak jó, ha elromlik a nagy testvére.

Mire érdemes figyelni vásárláskor? Mindenre. Érdemes felkészülni az autoból. Akár diagnosztikával is.  A km és a szervízkönyv nem számít de az állapot igen. Ha sérülése volt az nem baj, de legyen igényesen megjavítva. Elrohadni nem fog.

Előzmény: Mészáros András (5785)