IsKol Creative Commons License 2020.10.07 0 0 1244

Nem tudom mennyit bírnak ki a szilikon tömlők (ami ugye két helyen van "ragasztva" gyárilag), de ma éppen egy 3-4 évest próbáltam ki ami 8 órán keresztül tartotta a nyomást ezért felraktam.

Ha nem nyomják túl nagy nyomással őket, szerintem sokáig bírják.

Nekem a gondom inkább a műanyag pumpákkal van...

Túl sok "alkatrész", ide egy tömítés, oda egy rugó,amoda egy billentyű ha túl szorosra zárod a szelepet akkor a pumpát kinyomja....

Mindenre lehet találni megoldást de most így tapasztalat nélkül azt mondanám az Inox-pumpa javító készlet csak 3 darabból áll...

 

Tavaly év végén rendeltem pár tartályhoz sima úszófedelet, amiket végül is nem "mertem" használni, mert nem volt "technológiám" az olaj/antiflor eltávolításhoz. Hogy használjuk fel párlat készítéshez? 9 illetve 30 liter a maradék ...

Szóval nincs olyan 7-10 nap, hogy ne tudnék ránézni a pincére.

 

Mai tapasztalat, vasárnap lezártam az Alettát pár centire a felszíntől illetve egy kotyogót raktam az úszófedélre. A tartály felső merevítésébe fúrtam egy "tartót" és ahhoz rögzítettem az úszófedél zsinórját (ha nem műxik a nyomástartás rendesen ne essen bele), megérkezés, üdvözlés után látom nullán áll a nyomásmérő mutatója, megpróbáltam kiemelni a fedelet, de meg sem mozdult...

Átfejtés elindítva, de olyan mintha a szivattyú erőlködne...

Adjunk neki levegőt, szelep a pumpán kinyit és lássanak csodát a szivattyú nem erőlködik.

Hogy mi ebben a tanulság...

Én bízom a tömlős úszófedélben és lassanként ahogy szükségeltetik cserélem a müa. pumpákat Inox-ra.

 

Nem beszélve az árakról:

Müa. pumpa - HUF 12K (limitált beszerzési lehetőségek)

Inox pumpa - HUF 8 K-tól (szinte minden utcasarkon)

Előzmény: Falusi1 (1243)