bekesi.csaba Creative Commons License 2020.10.07 0 0 9

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszi! Nincs nagy tapasztalatom streamelésben, és kicsit zavar van a fejemben az eszközöket illetően.

A gyermekem kézilabdázik, és én eljártam a meccsekre felvenni, majd a felvett meccseket felíratozva, a szüneteket kivágva feltöltöttem a netre. Ez jól jött azoknak a aszülőknek, akik nem tudtak ott lenni. Mostanában zárt kapuk között folynak a meccsek, ezért felmerült az igény hogy esetleg közvetíthetnék is, és elintézik hogy legalább én bemehessek. 

A meglévő eszközökkel próbálkoztam eddig:
HP ZBook i7-4800MQ CPU-val, 16gb ram-al, Quadro K1100m VGA-val

Panasonic kamera 1920x1080-al küldi a hdmi jelet

Elgato CAMLINK usb 

OBS

Telenoros Hypernet 26005kbps feltöltési sebességgel

 

A késleltetést az OBS-ben 10percre, a kimenő felbontást 720p-re állítottam, és így ment egész elfogadhatóan.

 

Ha jól értelmezem akkor a kamera jelét a Camlink küldi a cpu-nak (tehát a camlink nem végez kódolást), a cpu kódol, majd az OBS küldi a youtube-ra.

Ha az obs-ben a kimenet átméretezése pontnál 1280x720-ról átállítanám 1920x1080-ra, akkor kevesebbet kellene a cpu-nak dolgozni, viszont több adatot kellene küldenie a neten?

Ha a Camlinket lecserélném egy Gamecapture HD60-ra (az tud h.264-ben kódolni), akkor előbbre lennék?
Szeretnék minél jobb minőségben, de főleg akadásmentesen, és kissebb késleltetéssel a youtube-ra streamelni.
Hgyan tudnám ezt jól megoldani, vagy más eszközre lenne szükségem?