anDrAs Creative Commons License 1999.08.17 0 0 238
A lanyok nagyon jok! :) Egyebkent viccen kivul, tenyleg ugyesek tudnak lenni, ha akarnak! Nehany honapja edzes utan egy 10 eves kislany vagott ugy szajon, hogy kiverzett a szam. En az egyik kezemmel vedekezni es tamadni probaltam, mikozben a masikkal a bicajomat tartottam. Egy idosebb kekoves lanytol (aki egyebkent az apacakhoz jar suliba!) is megkaptam mar ugyanezt edzesen kumite kozben, igaz o meg is ijedt egy kicsit tole, ugyhogy utana nagyon menekult. Probaltam is nyugtatgatni, hogy az en hibam, hogy nem vedtem ki. :) Egy masik lany meg akkora mawashikat rugott paros gyakorlat kozben, hogy csak lestem. Persze vissza is kapta, de meg se mukkant! Sajnos o mar nem jar edzesre. Volt egy szegedi edzotarsunk (srac), a kelletenel nagyobb arccal. Amikor felkerult Pestre a stilusvezetohoz, ott emiatt kapasbol lecsapta egy lany. Utana egy darabig elviselhetobb volt.
Altalaban az a baj a lanyokkal, hogy nehezebben oldodnak fol, nagyon gatlasosak. Ha viszont egyszer sikerult, akkor mennek mint a tankok (persze a testalkatuknak megfeleloen). Egy Aikidos lany meselte, hogy toluk edzesen felnek a sracok, mert naluk aztan nincs kegyelem!
En azert nem nagyon szeretek lanyokkal gyakorolni, mert felek, hogy veletlenul megutom/rugom a melluket...
Olyan is elofordult, hogy egy erdeklodo srac mikor benezett hozzank a dojoba, megijedt, hogy itt ennyi lany van es o meg bealljon kozejuk!?