anDrAs Creative Commons License 1999.08.16 0 0 232
Stempi sempai, kicsit felreertetted ezt a sajat stilus alapitast, ez inkabb egy ironikus valasz, mint komoly otlet, de ha mar ilyen sok stilust kiprobalt, probalja meg, hogy o tud-e sajat maganak megfelelo mozgaskulturat kialakitani! Milyen baj lehet belole? Az, hogy rajon, hogy foloslegesen dolgozott vele?
Olyan stilus nincs, amit az egyenhez igazitanak. Mindenkinek el kell fogadnia azt amit valasztott, ha nem megy akkor maradjon maganak es csinalja egyedul ugy ahogy neki tetszik! Nekem se tetszik egy csomo dolog! Nem tetszik hogy allandoan vizsgazni kell, nem tetszik, hogy a barnaovesektol "megkovetelik" a versenyzest es utalok bunyozni is. Es mindez ki a fenet erdekel?! Senkit! Te mondtad, hogy ez van, ezt kell szeretni. Belul magaban mindenki ugy alakitja a stilusat ahogy akarja, fuggetlenul attol, hogy kifele mit mutat. A szukseges rosszakat meg valahogy csak at lehet veszelni, ez is hozza tartozik a harcmuveszethez. Ezert szeretem a Iaidot, ott nincs szamonkeres, nincs verseny, nem kaszaboljuk le egymast a karddal, azt lehet "csak ugy", "cel nelkul" csinalni. Persze vizsga abbol is van, de mire itt Szegeden valaki eljut odaig, az talan evtizedek kerdese. A Wadot meg a mozgaskulturaja es hatekonysaga miatt szeretem es elviselem, hogy egyesek megprobaljak rameroltetni a versenyzest.
Fodhözragattnak meg azt tudom csak mondani, hogy onvedelmet tanulni kulon lehet. Technikat kulon tanulni lehet. De ha a tested es lelked nincs osszhangban, akkor legyozhetnek, mert a puszta technika keves! (Gondolom sokan ismerik a teaszertartas-mester es a szamuraj tortenetet.) Neveloapam is ilyen "foldhozragadt", latja egyes technikak hatekonysagat, de nem hiszi el amit lat, mert nem tudja megmagyarazni, mert a jozan esznek ellentmond! Nem hiszi el, hogy a technika onmagaban csak egy halott vaz! De ez mar a masik topic temaja...