dulci_nea Creative Commons License 2020.09.26 0 1 50546

Az enyém erdélyi recept. Nálunk mindenki nagyon szereti. 

 

1 rész padlizsán (ami lehet ugye 1-2-3 kg)

1 rész pritamin paprika, (vagy mindenképp édes paprika, pl. télen kaliforniait használtam)

1/2 rész paradicsom (téli verziónál lehet konzerv is)

1/2 rész hagyma

1/2 rész fejtett bab (télen van mirelit fejtett bab) , vagy, van aki gombával készíti.

só ízlés szerint, kevés cukor is kell, néhány babérlevél

3 dl olaj

 

Az eredeti recept szerint a padlizsánt megszurkáljuk, sütőben vagy parázs fölött megsütjük, a belsejét kikaparjuk, fakéssel összezúzzuk. Szerintem a mai késeknél nem kell félni, hogy elszínezi, nem szoktam kultikus fakéssel aprítani. 

Kicsit másképp készítem. A padlizsánt megpucolom, összevágom, és nagy vasserpenyőben olajon sütöm, amíg szép sült színe lesz.

Az apróra vágott hagymát szintén lesütöm olajon egy másik edényben, majd hozzáteszem az össze szecskázott paprikát és paradicsomot, fűszereket, és hagyom főni, míg kicsit sűrűsödni kezd. Közben megfőzöm a babot, ledarálom. A végén az összes összetevőt egybeforralom, üvegekbe adagolom, fejjel lefelé hagyom kihűlni az üvegeket.

 

Van, aki a végén botmixerrel homogenizálja. Nem turmixolom, mivel régen sem volt ilyen, és szeretem kicsit rusztikusabban.

 

Amit kaptam receptet eredetileg, úgy kezdődött, hogy 6 kg padlizsán. És én recepthűen meg is csináltam. :)) Hát, nem fogyott el egy tél alatt. De, érdekes módon még ma is szereti a család. :)

Előzmény: homerx (50544)