Katana750 Creative Commons License 2020.09.25 0 1 86744

Szabó fórumtárs mint gyakorló mindenes talán jobban el tudja ezt magyarázni, én lusta genya vagyok, megfizetek egy könyvelőt aki törődik a dolgaimmal. Igen az állam minden fuvarfeladaton amit leszámlázok keres 27%-ot. Nekem ezt a pénzt minden hónapban fel kell adnom a Nemzeti Adó és Vámhivatal-nak. (NAV) Ezen felül van még számos járulék, adó amit fizet a magyar fuvaros meg a többi. A magyar persze okos, nem szereti ha lenyúzzák a bőrét és keresi a kiskapukat. Remélem vágod hol a hangsúly de erről maximum ennyit lehet nyilatkozni! Mi "természetesen" fizetünk áfát minden szolgáltatásért ugyanúgy mint te a kézzel fogható dolgokért. Itthon a mindenkori kormányok úgy döntöttek, hogy a fogyasztást adóztatják szarrá mert azon nem lehet csalni. Enni kell, ruha kell, tankolni kell, fűteni(hűteni) kell, stb. Lassan a jövedelmeket is utolérik de csak lassan. Igyekeznek a bankrendszerre szorítani, hogy lássanak mindent de amíg 2 embernek az érdeke egyezik, addig kihagyja az államot(mint semmit nem adó szolgáltatót) a buliból. A létező szocializmus olyan szinten változtatta meg hazánk fiainak hozzáállását az államhoz, hogy nem vagyok biztos benne, nálunk nem maradna ugyanez a felfogás akkor is, ha 5-6-10% lenne a fizetendő adó és utána békén hagynának! Talán az én nemzedékem eltűnése után! 1970 ben láttam meg a napvilágot. A kommunisták óriási károkat okoztak az emberekben.(bennem is pedig éppen nagykorú lettem amikor düledezni kezdett a rendszer) Egy magyarországi belga tulajdonú(igazgató is belga) cégnél is tevékenykedtem kicsit. A vevők megkértek intézzek el olyan okosságokat amiket a hasonló terméket gyártó magyar cégnél megszoktak.(költségcsökkentő optimalizálások melyek előnyösek mindkét félnek) A főnök piszok nehezen értette meg mit is akarok(akarnak) és elzárkózott, mondván az a pénz jár a királynak.(Belgium királyság és ők büszkék rá, hogy adót fizetnek neki) Mondtam itt nincs koronás fő és ő is jól jár így és így. Nem. Nem is érti mi szükség van "tiszta" pénzre. Más kultúra, nem is próbáltam többet. Azóta a sokadik belga, holland főnök jött ment a cégnél, elvegetálnak nem növekszenek. Én ezt szoktam meg, itt érzem jól magam, semmi pénzért a hazát el nem hagynám. Ha összejövünk a haverokkal szidjuk a rendszert mint apámék a szocializmust annak idején de maximum nyaralási célból hagyjuk el az országot tartósan. Te azt írtad a rámenőseké Amerika. Na itthon megtudnád milyen rámenősnek kell lenni ahhoz, hogy érvényesülj! És puska nélkül!:-) Ezért írtam az első, hazatelepülést firtató írásod után, hogy maradj ott ahol vagy ha megtaláltad számításodat! 

Előzmény: Törölt nick (86743)