Kagakusha Creative Commons License 1999.08.13 0 0 193
Kedves Tappancs!
Azt írtad:
"Egyébként szerintem az előző ciklusban túl sokat ócsárolták a jobboldali pártokat és ezzel sokat tettek a jobboldali egységért. Ha a sajtó kevesebbet foglalkozik a kdnp-vel, akkor a szavazói maradtak volna náluk és nem szavaztak volna át kínjukban a fideszre, a miépre vagy az mdf-re."
Alig hiszem, hogy elsősorban az MSZP lett volna az oka a sajtóban a KDNP-ről megjelent "kedvezőtlen" híreknek, illetve ez lett volna az oka a KDNP szétesésének. Ez sokkal inkább a vezetők marakodásának a következménye volt, és annak, hogy a sajtóban az egyes csoportok egymást rágalmazták. Személy szerint amúgy nagyon sajnálom, hogy a KDNP ilyen helyzetbe került, hiszen Nyugat-Európában szinte mindenütt van a kereszténydemokrata értékeket felvállaló, erős párt. A pártból kiváló csoportok csatlakozása a Fideszhez pedig bohózatba illő helyzeteket eredményezett. (Én nem vagyok biztos abban sem, hogy a Fidesz által "összehozott" jobboldali ?? "egység" hosszú távon egészségesnek bizonyul. A kompromisszumok "eredményei" már sok helyen látszanak a napi gyakorlatban is.)
Üdvözlettel,
K.