stempi Creative Commons License 1999.08.11 0 0 224
Keves az idom, ugyhogy rovidre fogom a valaszt Alexulnak, Foldhozragadtnak sajna csak a legkozelebbi alkalommal fogok valaszolni mikor gephez kerulok.
Kezdesnek annyit, hogy Szegeden zuhog az eso ugyhogy a napfogyatkozasbamulasnak annyi ;((!
Nostehat a valaszok (reszletesebb verzioit a tobbiekre hagyom)
1. szerintem nincs korhatar sem also sem felso, hogy elkezdhess valamit edzeni. A fokozatossag viszont nagyon szamit! A kisfiaidnak viszont tenyleg van egy also ajanlott korhatar: nallunk 1. osztalyosoktol foglalkozok gyerkocokkel, viszont a szuloknek ajanlani szoktam a 8 eves korhatart.
2.amit figyelembe kell venned mikor kivalasztod a stilust: mennyire kotelezo versenyezned majd az ido folyaman, mennyire vagy laza, ill. mennyire koveteli meg az oktato a lazasagot, milyenek az izuleteid? Mielott elkezdenel valamit mozogni, ajanlom, hogy elotte 1-2 honappal kezdj el valami kondicionalo tornat.
3. szerintem ez egy olyan kerdes, mint hogy jovo heten megnyerem-e a 6-os lottot. Nem lehet biztosat valaszolni: fugg az ellenfeltol, terepismerettol, szerencsetol. Magambol kiindulva: ha le is gyurnek, de egy bordatores vagy foghiany lehet hogy fellep az ellenfel eseteben. De ha idealis helyzetben van a tamado (az en elveimszerint idealis helyzet): sotetben hatulrol be'zzboll utovel, hat lehet, hogy meg se nyikkanok.
Mindenesetre nagyobb onbizalmat ad az embernek.
4. Eloszor is: milyen klubok vannak elerheto kozelsegben. Nezd meg oket beszelgess az edzovel. Kerdezoskodj rolla, celjarol a stilus oktatasi teruleten stb. amik teged erdekelnek.
Reszletes info eseten konnyeb valaszolni erre a kerdesre.
Valasz a teljesseg igenye nelkul irodott, a tobbiek remelem hozzafuznek meg infokat.
Udv: stempi