Bamaya Creative Commons License 2020.09.21 0 0 269

Üdv Mindenkinek!

Most nagyon ideges vagyok. Lassan 3 hete nincs meleg vizem. Panellakásban lakom Miskolcon. A bérház a miskolci Váralja Lakásfenntartó Szövetkezethez tartozik. 20 éve fizetem becsülettel a közös költséget. 3 hete megszűnt a meleg víz nálam. 45 éves bérház csőrendszere úgy elvízkövesedett hogy már nem jön meleg víz a csőből, se a konyhában se a fürdőben. Kicseréltettem a csapokat és a sarokszelepeket, de semmi változás. Kihívattam egy szakembert, hogy lehet hogy az 1 éves vízórám van elvízkövesedve. De ott is minden jó. De ehhez lekellett vágni a plombákat. Majd ezek után bejelentettem a Szövetkezetnél a problémámat. ez volt 2 hete. jegyzőkönyv készült, mindenki mindent tud. Helyszíni szemle megtörtént, kiderült, hogy a 10 emeletes társasház pincéjében lévő meleg víz csővezeték STRANGELZÁRÓT nem tudják elzárni, mert 45 éves a bérház és nem volt még eddig felújítva ennek a sornak a strangelzásója. Tehát nálam sem lehet e miatt elzárni a meleg vizet, hogy a vízórám után levő golyóscsapot és az egész csővezetéket kitudják cserélni. Mert másképp eláztatom az egész 10 emeletnyi családot. Kiírták 1 hete erre a strangelzáróra a pályázatot a Lakásszövetkezetél, de sajnos lebetegedett a szövetkezet elnök asszonya, és nem történt azóta semmi. Nem tudni ki nyerte el a pályázatot, nem tudni ki és mikor fogja a 10 emeletes társasház pincéjében levő STRANGELZÁRÓT kicserélni. Elvagyok keseredve. nem tudom kihez forduljak, mert a szövetkezet 3 hete semmit nem csinál. Nem tudni mikor lesz meleg vizem? Szerelés után újra kell Plombáztatom a melegvíz órámat. 5.000 Ft az újra plombáztatás. Semmi gond. kifizetem, csak már itt tarthatnék. Nem tudom jogilag hova tudnák fordulni, hogy végre történne is valami ez ügyben. Voltam bent a szövetkezetén 1 hete de elhajtottak: hogy régen is volt nyári vizeblokk felújítás, több hetes, ne rinyáljak már, hogy nincs 2 hete meleg vizem. Holnap lesz 3 hete, hogy nincs meleg vizem. Idegileg nem nagyon bírom.... Mit tegyek? Kihez és hova forduljak???TetszikHozzászólásMegosztás