Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.09.19 0 0 1250

Léteznek olyan "kisállat-védett" mozgás érzékelők, amelyeken akár 40 kilós érzékelési határt is be lehet állítani, én ezekben nem bízok.

 

Én azt csináltam, hogy a lakásban kijelöltünk területeket, ahol a kutya mozoghat és olyat, ahová nem mehet élesítés alatt. Ahová nem mehet, ott a mozgásérzékelők hagyományos módon "mindent látnak", a kutyás részeken viszont alacsonyra (1 méter magasra, ha kicsi a kutya, lehet alacsonyabbra) tettem az infrákat és úgy módosítottam a lencséjüket, hogy csak vízszintesen lássanak, lefelé nem. Tehát ezeken a területeken 1 méter alatt volt a kutyának mozgási lehetősége.

További trükkök:

- az egyik infra lencséjén függőlegesen is ki lett takarva az az irány ahol a kutya szertett két lábra állva kinézni az ablakon az utcára és a bejárati ajtó, amit szintén két lábra állva segít belülről kinyitni amikor jön haza a gazdi.

- a kutyás és a kutyamentes helyiségek közötti elválasztó ajtóra is nyitásérzékelő került (beélesítéskor lehetetlen nyitva felejteni)

- a kutyás zónákra be van kapcsolva az "intellizone" opció is (60 másdperces viszaszámlálással).

Előzmény: Tombalazs (1248)