GAgyiXyXy Creative Commons License 2020.09.16 0 0 181236

Lehet kicsit félreérthető voltam. A Gilda, Glenda nem egy kategória a Victóriával, utóbbi jóval magasabb kategóriát képvisel. A Glenda a Gilda kvázi utódja, az meg tulajdonképpen az Anna 58-as változata (ha nem, javítsatok, de úgy tudom), azok vannak nagyjából egy szinten és __szerintem__ az a PID-elt Silvia (más tuningok nélkül) szintje. Kb.  Amennyiben a Victoria hasonló árban lenne mint a full tuning Silvia, számomra nem kérdés, hogy a Victoriát venném. Még akkor is, ha nem olyan masszív a felépítése. Habár a súly hiányát, mint minőségi tényezőt sokan felróják a Lelit gépeknek, ezt már nem teszik a Gaggia géppel. A Silvia ebből a szempontból nagyon vezet, jól szerelhető (de ki a fene akar kvgépet szerelgetni?), masszív, hőstabil darab. Cserébe 40 perccel előtte fel kell fűteni. A Lelit-et sokan lehúzzák anélkül, hogy próbálták volna, látatlanból. Én részemről mindenre nyitott vagyok, minél több gépet szeretnék kipróbálni huzamosabb ideig ebben a kategóriában. De egyet tudni kell, ezen a szinten minden gép csupa kompromisszum. Neked kell eldöntened mivel tudsz együtt élni.

Előzmény: Dr.Platon (181222)