nofRETRO Creative Commons License 2020.09.16 0 1 102480

180145

Köszönöm, ezt az anyagot még nem láttam.

Tulajdonképpen alátámasztja a feltételezést: műterem, és pontosítja a helyszínt: Veszprém

Mivel a képalánál nem szokás, nem érdemes kibontani a kapcsolódó, részlet-infókat, oda ennyi elég. Vagy az, hogy műterem-részlet, veszprémi műterem-részlet A veszprémi konkrét címet nem tudom, gyermekei szerintem elérhetőek, amennyiben ez fontos.

A gyakorlatban, ahol agyaggal, gipsszel dolgozik a szobrász, nem tud ilyen lenni a környezet. Száll a gipszpor, az agyag porlik, vagy épp kenődik, pottyan, vannak kellékek, vizesrongy, fólia, amibe mindig be kell csomagolni az agyagot (a készülő szobrot, egészen a gipszbeöntésig), az anyagok: gipsz, agyagosláda megmunkálóeszközök agyaghoz, giszhez, fémlemez, lécek, kalapács, fogók, vödör, fandli...nem is sorolom tovább. A fotón pedig olyan, mint egy parasztházban a tisztaszoba, ami nem a mindennapi élet színtere. Bármennyire is pedáns lehetett a művésznő. Ha csak arra gondolok, hogy mi por ülhetne rá egy-egy szobanövényre, és mennyi időt kellene a takarításra fordítani egy ilyen fotó elkészítéséhez (és még át is kellene öltözni hozzá, fekete! nadrágba, sötétzöld pulóverbe..) , szóval ez egy beállított fotó. Amúgy a műterem sem egyetlen helyiségből áll, ha ez egy kis házrészben volt, lehetett a "tisztaszobája". Az állatkert közelében volt ahogy írják, ott emlékeim szerint földszintes házak voltak.

Előzmény: pégés (102475)