Dest Creative Commons License 1999.08.04 0 0 76
offtopic, nem tasztal, meg minden, de az;rt elmondom. Magam is h[k;nt ismerem magam. Más dolog hívőként is élni. Ez nekem még nem nagyon jött össze (csak rövidebb időkre még az elején), talán a lányok miatt, nem igazán járok a gyülekezetbe. A küzdősportolásról meg annyit, hogy van egy hívő barátom, neki nincs semmi baja ezzel a sporttal, igaz már nem is műveli verseny szinten. Amit e topic elején írt valaki, hogy a srácot ezért elhagyta a csaj, szerintem is BAROMI BAROMSÁG. A gyülibe is sokféle hites jár, viszont szépek a lányok: ahelyett, hogy az urat imádnám, fürkészek, hátha látok valami szépséget, ezt nem tom hogy lehet kiküszöbölni, de ezzel átvonulok a Vallás, Filozófiába. Tehát van olyan hites, aki csőlátású, ha mondasz neki valamit, vagy nem tetszik neki, mert semmi köze Istenhez, vagy csak Istenről lehet vele beszélni. Ezeknek az embereknek minden mondatába ott van az "úr", "Isten", "Jézus", stb. Nagyon unalmasak és én érzem magam világinak mellettük. Tehát az előbbi sráccal nem azért kell(het) szakítani, mert küzdősportos, hanem azért, mert emiatt nem tud hinni (vagy nem emiatt). Én sem szeretném, ha én a menybe jutok majd, ő meg a pokolba, pedig szeretjük egymást, kényszerűségből csak szakítanék vele. A lényeg ugyanaz, csak mégis más a formája, az a srác nagyon utálhatja a HGY-t, megértem. És végül az eredeti kérdésre, bár ezt már tudja mindenki: a házasság előtti csókolózás (is) paráznaság. Amúgy nagyon szigorú a tanítás, aki olvasta/hallotta, az tudja: ránézni valakire "úgy", ez is lehet paráznaság.