O/O Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208699

Nehéz a mai világban elérni, megtartani a kívánt súlyt. Akár tetszik akár nem, bőség van és van lóvé a kajára, sőt, néhol extrém fontosságú helyet tölt be a "mi lesz ma a kaja", hol eszünk, mit eszünk holnap stb. Magyar ember bárhová megy zabál, ez van.  Szerencsés ha az életmódunk úgy alakult ki, hogy nem segíti elő a modern (pocsék) táplálkozást. Aki benne van, az nehezen, vagy életmód váltással tud hosszú távú megoldásra találni. Sokban Rókával értek egyet, de Csempa és Spenót oldaláról is értem és megértem a dolgokat. Én minden evő vagyok, három fiamat is erre neveltem, nálunk étel nincs kidobva, minden falatnak becsülete van, tányérban nincs maradék hagyva stb. Sokszor amit a kutyának viszek még azt is átnézem menet közben, persze ez meg az én hülyeségem már. Emiatt néha többet eszem mint amire szükségem lenne. A lényeg én úgy tudok fogyni, ha kevesebbet eszek, de mindent eszek ugyan úgy és nem hagyok ki edzéseket, vagy több hosszút tudok beiktatni, egyszóval többet égetek el. A szervezetünk meg spórol tartalékol, pláne ha néha ki van koplaltatva, ilyenkor extra raktározással készül a várható következő koplaló időszakra. Ezért szerintem az ideális az lenne, ha fokozatosan egyre kevesebbet ennénk, mikor elértük a kívánt mennyiséget azt tartani kellene, ilyenkor a gyomor is összeszűkül, hozzá szokik a kevesebb ételhez. Nagyon kerülendő lenne a néha-néha bezabálás, ami tágítja a gyomrot növeli az éhségérzetet. Mindenki más, ezért ebben sincs tuti recept, de az tud működni hosszú távon, amire kevésbé kell odafigyelni, ami szinte magától megy.