FERENSZ Creative Commons License 2020.09.08 0 0 2222

Cararama Vw Golf ”V” GTi:

 

 


Most már biztos…
Most már biztos vagyok benne hogy a korábbi hírekkel ellentétben, a Cararama nem szűnt meg :D
Lehet hogy voltak rossz napjai, sőt lehet hogy be is csődölt anno, de úgy látszik (vagy ők vagy valakik) újra gyártják.
Miből következtetek erre?
Nos…ez a Golf megvan nekem pirosban – más színben nem is nagyon jött ki.
Nekem még van egy fehér-fekete csíkos változatom, de azt anno a Müllerben vettem Schuco-s dobozos kiadásban.
Viszont….eleve hogy más színben nem is volt a Golf ”V”-ös tőlük…arról nem is szólva hogy évek, vagy mondhatni egy évtized alatt sem tűnt fel soha, sehol, másféle színváltozatban.
Erre most hirtelen találok egy feketét, új dizájnos dobozban?
Persze alaposan megsasoltam a kicsikét hogy nem-e átfestett vagy ilyesmi, mert azért megfordult a fejemben, de nem.
Elő is kaptam hát a vitrinben lévő piros példányomat, mert ahogy anno már a Vw T5-ösnél is mutattam, akadnak különbségek azért.


Egy kicsit változott a kaszni, mert ahogy megfigyelhető a piros változaton a lámpák alatt, a feketénél már nincs az a peremes kialakítás.
Úgyhogy a változás sajnos egy kicsit a kidolgozás rovására ment mind külsőben, mind belsőben.


Belsőt illetően maradt ugyanaz, csak inkább a teljesen egyszínű fekete műanyag lett az eredmény.
A tükrök a pirosnál fixek, míg a feketénél már rugalmas kis gumis kialakításúak, ez legalább pozitívum.


A pirosnál még a felnin belül megvan a féktárcsás kialakítás, de a feketénél már természetesen ezt elhagyták – mondjuk kár, jól nézett volna ki a piros tárcsafékes kialakítással :D
Az is látható hogy a felnin középre már nem került kis Vw embléma, ahogy a pirosnál láthatjuk.


A kaszni orr kialakításán kívül – amit említettem – az alvázon is esett egy kis módosítás, mivel a pirosnak még csak az van, viszont a feketének már a lökös alsó részével van a kialakítása.
Viszont azért van jó dolog is.
A dobozban már nem a sima feketés berakás van a két kiálló csavaros résszel lefogatva a kocsit, hanem az alvázával megegyező kialakítással, így fixebben rajta marad a kicsike :D


Most már biztos hogy ezeket újra gyártja valaki :D