RnD Creative Commons License 2020.09.07 -1 3 120

DKKA—Szombathely 24-23 (12-15)

A  meccs egy kifejezetten gyors, sokgólos félidővel indult, általában a vendégek vezettek, az elején két-három, aztán inkább csak egy góllal, a végén megint hárommal. Az Újváros csapatát egyértelműen Bulath Anita vitte előre, rajta kívül még Kazai balszélen és Nick Viki beállóban tudott érdemben hozzátenni a játékhoz (Viki beállóban kifejezetten ügyes, bár néha belép a kapuelőtérbe és onnét lő kapura, de ezen kívül nem látszik rajta hogy időtlen idők óta most játszik először újra ezen a poszton). A Szombathely csapatában Bandelier elég hamar lőtt két gólt de ezen kívül nem volt aktív és többször bizonytalannak is tűnt. Helyette inkább Gorilszkára lehetett számítani beállóban (4/4 az első félidőben) és balszélen a teljesen újonc Wald Kírára, aki négyszer is betalált öt lövésből (4/5 az első félidőben).

Szünet után az Újvárosban beállt balszélre Schatzl Nati, az első helyzetét szélről a kapusba lőtte, utána egy indításból viszont betalált, itt a védőmozgás végén Tomasevic a kapuban egy hátrabukfencet is kénytelen volt bemutatni, ami láthatóan nem esett jól neki.  Hogy ezt elkerülje, néhány perccel később már a hatoson kívül várta Natit, akivel frontálisan ütközött is még mielőtt a labdát elkaphatta volna. A helyzet teljesen egyértelmű, Tomasevicet piros lappal kizárták a meccsből A vendégek edzője, Marosán György ezt rendkívül nehezményezte (azóta is nehezményezi) bár a Szombathely ebből végülis jól jött ki: Csapó Kincső állt be a kapuba és klasszul védett ő is, ráadásul a következő tíz percben az Újváros szinte teljesen gólképtelennek bizonyult: Bulath elfáradt, Barján Bia az egész meccsen gyengén játszott, Ferenczy Fruzsi alig kapott játékidőt, ezért aztán ő sem volt olyan dinamikus mint régen, a fiatal játékosokat (Román Dorina, Sziráki Bogi, Jovovity, Schatzl Nati) meg nem nagyon merte Vágó Attila pályára küldeni valamiért (Jovovity fent volt védekezésben, de elöl ő sem). Így lett tíz perc alatt 14-17-ről 16-19.

A Szombathely is átvette ezt az álmos játékot: Bandelier alig mozdult el a pályán balkettőből és egyre pontatlanabbul lőtt kapura, Mayer Szabina inkább csak állt a falban elöl és hátul is, a jobblövő Agbaba mondjuk aktív volt, de inkább ne lett volna, mert az elhamarkodott lövéseiből semmi jó nem lett (egyszer például újvárosi gól). Pődör Beki, aki egymaga irányította a csapatot hosszú ideig, szintén fáradni látszott – nem könnyű irányítani ha labda nélkül nem mozog melletted senki – és amikor Horváth Petra állt be helyette középre, ő sem volt meggyőző. Nagyon úgy nézett ki hogy a Szombathely már csak ki akarja húzni a meccs végéig ezzel a két-három gólos előnnyel, és ez nekik bőven elég.

A játékba valami újat Szalai Babett hozott, aki negyedórával a vége előtt végre elkezdte támadni a falat úgy ahogy kell (korábban csak irányított, a kapu felé meg sem indult). Ennek meg is lett az eredménye, rögtön kiállították róla Gorilszkát. Bejött Molnár Kicsi is irányítóba, ő friss erőnek számított (bár védekezésben cserélni kellett). Ezután lett érdekes a meccs:

19-20

50’12”:    Pődör Beki próbálja a vonalon megjátszani Mayert, a labda visszapattan hozzá, nem sokkal ezután passzívért elveszik a labdát (elég hamar). Bandelier a sípszó pillanatában még előreadja a labdát a hatosra Bekinek, aki leteszi azt a földre és húsz centiméterrel hátrébb tolja mielőtt elengedné. Az újvárosi játékosok szerint akadályozta a szabaddobás elvégzését, a jv-k ezt akceptálják és Bekit kiállítják (elég szigorú ítélet)

50’35”: Nick Viki b3 ziccerben kapja a labdát, befordul, a lövést Kincső védi, a labda visszapattan Szalai Babetthez, így aztán marad az Újvárosnál

50’50”: Bulath kj3 7m talpról váratlan bár nem túl erős lövéssel próbálkozik  Kobetic és Mayer között, Kincső beleér de a kapuba pattan róla a labda

20-20

51’11”: Bandelier b2 10 méterről megindul előre, felugrásos csel után a vonalig b3 betör, Ferenczy Fruzsi megy vele és elsodorja>szabaddobás

51’46”: Bandelier b2 12 méterről előreadja a labdát balszélre Wald Kírának, aki éles szögből betalál

20-21

52’07”: Bulath Anita j2 lendületből betörésből gólt lő, Mayer Szabina (b2 védő) ezt csak nézi

21-21

52’38”: Mayer Szabina b2 10 méterről középre szánt keresztpasszát  a kirobbanó Nick Viki megszerzi, oldalra adja a labdát Kazainak aki indulhat vele és  b3 vonalon a középről éppen odaérő és a vonalon megálló Wald Kírával ütközik, majd gólt lő. Ezt nem adják meg, Kírát viszont kiállítják és hetes is lesz.

52’45”: A hetest Román Dorina belövi

22-21

53’42”: A Szombathely támad, pályára kerül Gorilszka is újra, második beállónak. Ennek ellenére nem nagyon tudnak a vonalon helyzetet kialakítani, végül Virág Noémi indul befelé, j2 8 méterről  fejfölötti ívelt passzal akarja megjátszani Mayert j3 vonalon. Igen ám, de közben Mayer már hátradobta magát a vonal felé és látva a labdát ugyanezzel a lendülettel hátra is esik, ezzel a mögötte - már a hatoson belül - éppen odalépő Bulath Anitát ledönti a lábáról. Bulathot ezt követően hosszú ideig ápolják, a térdét fájlalja, lemegy a pályáról, többet már nem jön vissza. A Szombathely támadhat újra…

53’55”: Horváth Petra b3 felugrásból kapura lő, a lövés a blokkoló védők karján megpattan és utána a bal kapufát találja el, a labda az Újvárosé.

54’25”: Ferenczy Fruzsi j2 bemegy 7 méterre, a két baloldali védő összefut előtte, Fruzsi pontos passzt ad jobbszélre, Horváth Gréta ziccerből lőhet, de a lövést Kincső védi.

54’59”: A Szombathely támad, Orbán Adri kapja a labdát, jobbszélről befut középre és 9 méteren felugorva szuper passzt ad előre j3 vonalra Gorilszkának, aki aztán Hlogyik fölött a kapuba íveli a labdát

22-22

55’28”: Újvárosi keresztpasszok után Szalai indul meg jobbra majd vissza és közben ellépi >
labdavesztés

56’14” A Szombathely igen lassan hozza fel a labdát és utána komótosan indítja a támadást (Kobetic--Virág Nonó—Horváth Petra van most fent a három belső poszton). Végül Virág Nonó középen nekidurálja magát, megindul előre, de 8 méterig kilépnek elé, erre jobbra fordul, elmegy Nick Viki mellett aki hátulról visszahúzza mire az alapvonali jv támadó hibát fúj be (?) > az Újvárosé a labda

56’52”: a baloldalról középre 8 méterre befutó Szalai Babett pontos pattintott passzt ad b3 vonalon Nick Vikinek, ő a védőt lerázza magáról, befordul, kapura lő, a ziccert Kincső védi

57’21”: Horváth Petra középről 8 méterről talpról próbál a nála alacsonyabb védők fölött gólt lőni, de a labda a bal kapufát találja el és utána oldalt megy ki>az Újváros jöhet

57’50: Ferenczy Fruzsit j2-ben a kilenc méterre kilépő Mayer Szabina leteríti>szabaddobás majd
58’08”: Szalai Babett egy-egyezik középen/b3 7 méteren Virág Nonón és Gorilszkán (j3 és j2 védő) majd a labdát hosszú passzal kiadja balszélre, ahol Kazai teljesen üresen áll  és b1/b2 vonalról gólt lő (itt a szombathelyi védők elszámolták magukat, j2 & j3 Szalain védekezett és Orbán Adri [ j1 védő] feljött kettesbe az ott 8 méteren álló Molnár Kicsire, így Kazaira már nem jutott ember)

23-22

58’33”: Mayer szélről befut középre elzárni – ez visszatérő elem így a meccs végén a szombathelyi támadásoknál – erre Horváth Petra középen megindul, 11 méteren jobbra fordul mintha passzolni akarna, de megy tovább előre, j3 9 méteren felugrik és gólt lő . Ezt az alapvonali jv nem adja meg, mondván ellépte (ami nem igaz, mert leütötte lövés előtt a labdát, de ezt az alapvonalról nem lehetett látni mert a védők takarták) >Újvárosé a labda

58’53”: Újvárosi TO.

59’14”: Nem kevés keresztpassz után Kazai megindul középen 9 méteren jobbra, j3 bekanyarodik és Gorilszka + Horváth Petra (j3 és b2 védő) között betör a hatoson belülre, elesik>hetes.
Közben a kilépő de nem ütköző Bandelier (b3 védő) - aki mellett Babett bekanyarodott - szintén földre kerül, először az orrát fogja, majd a hátán fekszik, láthatóan igen rosszul van. Hosszan ápolják,

59’16”: a hetesre beküldött Román Dorinának másfél percet kell várnia amíg a labdát kapura lőheti, de ez nem zavarja meg>gól

24-22

59’24”: Szombathelyi TO.

59’30”: Középkezdés után Horváth Petra balról azonnal bejön középre és ugyanezzel a lendülettel 12 méterről felugrásból óriási gólt lő

24-23

59'35": Az Újváros támadhat, a szombathelyi játékosok kijönnek emberfogásra, Molnár Bea hozza fel középen a labdát, egy védő mellett 15 méteren oldalra passzolna, aztán mégsem, utána lépéshiba, jöhet a Szombathely.

59’48”: Indul az utolsó szombathelyi támadás, ez most pontos és jól is oldják meg: rendezetlen védelemnél Virág Nonó b2 7m faultból kiadja a labdát balszélre Wald Kírának, aki ziccerből lőhet kapura, de a labdát Hlogyik Petrába lövi (Petra itt nagyon jól helyezkedett, kijött éppen annyira hogy a hosszú oldalt zárja és ugyanakkor felkínálta a rövidet, ahova aztán a lövés ment). A kipattanó labdát középen Nick Viki szerzi meg, de vonalra lépett, ezért szabaddobás.

59’57”:  A szabaddobásból Horváth Petrának adják fel a labdát, ő b3 9m felugrásból rálövi de lefelé, ezért azt Ferenczy Fruzsi 7 méteren blokkolni tudja.