hzsolt81 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 19125

Sziasztok,

Egy 2018-as Ford Smax projektoros halogén H7 lámpájába keresnék tompított izzót a gyári helyett. A lámpatestben gyári led menetfény van. Mikor elkezdtem nézelődni a rövid élettartamúakat (200/250h) alapból kizártam (lámpatest kivétele kell izzócseréhez, de még szerencsés vagyok, mert új Mondeo esetén a lökhárítót is le kell szedni hozzá), de a minél fehérebb fehérebb fény felé indultam (4000-5000K), majd főleg az itt olvasottak hatására ebből visszavettem (kék(es) üveg -> gyengébb fényerő -> vizes úton rosszabb láthatóság, stb...). Ebbe a Philips H7 WhiteVision halogén izzó +60% változatba majdnem belevágtam, jó volna a fehérebb fény, de a kékes üveg valószínű gyengébb fényereje miatt lemondtam róla.

Lényeg a lényeg úgy gondolom az alábbiak közül kellene választanom:

- Osram Night Breaker Silver +100% H7, 3300K, 450h élettartam, ez kb a gyári H7 izzóval azonos színhőmérséklet.

GE-Tungsram Megalight Ultra H7 halogén izzó +90%, 3400K, 350h élettartam, minimálisan fehérebb szín.

 

Talán a fenti kettő között túl sok különbség nincs, melyik az ajánlottabb, ha valaki már próbálta? Esetleg más javaslat?

Fontos a jó fényerő és láthatóság száraz és nedves úton is, valamint a nem túl rövid élettartam.

Köszi!