Alexfux Creative Commons License 1999.08.02 0 0 187
Kedves Dlala baratom!

En mar regen nem vagyok ennyire idealista, mint Te. Idaig nekem egy olyan oktatom volt, akire meg most is maj 15 ev utan mesteremre tudok gondolni. Nagyon jol okitott es emellett peldat is mutatott nekunk. Es termeszetesen beszedte a tagdijat. Nezd, szerintem a penz es a harcmuveszetek oktatasa mesterszinten megfer es meg kell hogy ferjen egymas mellett. Oyama mester a kyokushin karate megalapitoja mondta (lehet, hogy nom pontosan idezem): "A penz fontos dolog,de nem ragaszkodjunk hozza mindenaron" Annak idejen en nem a penzert tanitottam, de kellett a penz a teremberletre. Szerintem a tanitvanyoknal ez teljesen termeszetes. Ok azert fizetnek, hogy en tanitsam oket. Eloszor fizetnek azert, hogy elkezdhessek a gyakorlast. Kesobb azert fizetnek, mert talaltak egy embert, akitol mindenfele jot tanulhatnak, ami nekik hasznos. Letrejott egy mester-tanitvany kapcsolat, ami nem a penzen alapul, de a penz is egy kicsit hozzajarult ehhez. Ahhoz, hogy elmehess egy olyan edzotaborba, ahol komoly nagy mesterek oktatnak komoly penzeket kell befizetned.
Had idezzelek megint: " Az oktató díjazása az, amikor látja befektetett munkája megtérülését, amint szeme láttára fejlodnek a tanítványok."
Igazad van! De ez nem helyettesiti a penzt. Persze, ha a boltos fia odajar eszesre...:-)
Egyebkent azt hiszem tudom, hogy milyen erzes, ha "mesterkent" neznek ram a tanitvanyok! Es tudom az ellenkezojet is!