Whitey Creative Commons License 1999.08.02 0 0 130
T. Borozók!
Előre ki kell jelentenem, hogy abszolút nem vagyok borszakértő, meg ilyesmi. Amiért mégis beírok ide annak oka az, hogy ki nem álom, hogy mindenütt, ahol borról van szó, ott kijelentik, hogy a magyar bor világhírű, párja nincs, és a legjobb. Na ez szerintem egy nagy baromság. Egyrészt abszolút NEM világhírű. Európa majd' összes országában jártam, elmondhatom, hogy elenyésző a magyar borok előfordulása. Egyszerűen ismeretlen, nem lehet kapni (max. egy-két helyen véletlenül). Volt szerencsém idén nyáron Amerikában járni, és a híres Napa-völgy óriási borozóit, bormúzeumait megnézegetni. Volt ott kérem mindenféle bor, cseh, chilei, bolgár, albán(!), afrikai stb. Magyar csak egy üveg Tokaji. Semmi különös. Azonkívül szerintem a magyar bor semmivel sem jobb, pl. az olasz, spanyol, kaliforniai vagy a chilei bornál. Ezzel egyébként pont dícsérem a borainkat, mert ezek a felsorolt borok szerintem eszméletlen finomak.
Remélem nem az sült ki ebből, hogy szerintem a boraink szarok. Nem. Isteni finomak, nagyon szeretem, csak ne higyjük má' azt, hogy világhírű! Nagyon finom átlagos bor.