Macika_ Creative Commons License 1999.08.01 0 0 42
Husky!
Sajnos előfordul, hogy egy céget azonosítanak az ott dolgozókkal.

Nekem van Matáv-nál dolgozó barátom. Több is.

DE!!!

Némely Matávos reklámtól elhányom magam. Tudom, erről KIZÁRÓLAG a reklámokat, szlogeneket kitaláló Matáv-részleg, reklámstúdió tehet.

Azért elgondolkoznék azon, hogy miért nézik hülyéknek a tisztelt honpolgárokat. (Nem ti, akik Matáv-dolgozók vagytok)

Konkrétan, amikor kivonták a forgalomból a régi fémpénzeket.
Jött egyből a nagy arc, hogy „Nálunk x hó x napig még érvényesek a régi pénzek”.
Értitek: olyan jó fejek vagyunk, hogy 3-4 hónapig még használhatjátok a régi pénzeket, mi majd beváltjuk.
Az igazság az, hogy drágább lett volna műszerészeket küldeni az összes pénzes telefonhoz, átállítani villámgyorsan az összes pénzes telefont az új fémpénzek paramétereire. Így nyertek pár hónap időt, annyit hogy az igen vontatottan dolgozó cég utól tudja érni önmagát.

Most jött ugyanez tökben a telefonkártyákkal. Egyszerűbb érvényesnek hagyni, 3x, 4x meghosszabbítva az érvényességét a kártyákat, mint az erőteljesen lecsökkentett számú ügyfélszolgálati irodákban hónapokra való tumultust okozni a kártyák cseréjével. Ez is jó fejség. Mert mi gondolunk az állampolgárokra.
Én most is – legálisan – 1998. december 31-ig érvényes kártyával telefonálok szeptember 30-ig.
Végül is ügyes dolog úgy tálalni a saját lassúságunkat, hogy abból erényt lehessen kovácsolni.
Csak nekem nem tetszik. Valahogy nem szeretem, ha hülyének néznek.

De a Matávos barátaim továbbra is a barátaim maradnak.