Josbig Creative Commons License 2020.08.31 0 0 21294

Segítséget szeretnék kérni, vagy legalábbis véleményt ill. tapasztalatot azzal kapcsolatosan, hogy elképzelhető-e olyan mérvű elírás az anyakönyvekben, mint amit találtam. Ha nem elírás, akkor nagy véletlenek vannak/voltak. Az anyai nagyapai dédanyám ágán nem jutottam sokra az utóbbi években.
A dédszüleim házasságkötésekor (1902.01.10. Püspökladány a dédanyám anyja neve néhai Kotkovics Borbála és római katolikus volt (az egyetlen rk. ág a családfámon).
Hiába keresgettem a római katolikus anyakönyvek között nem találtam sem a születését, sem a házasságkötését.
Amit találtam:
keresztelések (Püspökladány) római katolikus anyakönyvekben:
– Zsuzsanna 1880.07.04 (szül: 06.30.) apa K. Varga Lajos dohányos ref vallású, anya L. Szilágyi Borbála rk. vallású – 1903.05.01-én áttért ref. vallásra –
– Zsófia 1882.06.25 (szül:06.22) apa Varga Lajos dohányos ref vallású, anya Kotkovics Borbála rk. vallású – Ő a dédanyám-
– Rozál 1884.03.30 (szül: 03.23) apa Varga Lajos dohányos ref vallású, anya Nyikovics Borbála rk. vallású
– Rozália 1886.06.24 (szül: 06.23) apa Varga Lajos dohányos ref vallású, anya Tamáskovics Borbála rk. vallású.

Az első 3 gyereknél a lakóhely Püspökladány Hosszúhát puszta, az utolsónál Nagybucsa tanya.

 

A környező településeket átlapozgatva találtam még egy gyereket Körösladány (Békés megye) római katolikus keresztelési anyakönyvei között:

 - Julianna, akinek apja Varga Lajos dohányos, ref vallású és Püspökladányból származik, az anya – nehogy legyen 2 egyező adat -Tamacskai Borbála rk. vallású, a lakóhelyük: F-gyarmat (gondolom Füzesgyarmat Nagy-Bucsa). A születés ideje 1889.03.19.

 

Szintén a püspökladányi római katolikus anyakönyvben találtam az alábbi halotti bejegyzést:
1891.03.29 K. Varga Lajos neje Tamáskovics Borbála 43 éves, származási hely: Kótaj, lakóhely: Püspökladány 764.
Kérdésem, hogy ez a 4 - vagy 5 - gyerek lehetett testvér? Elírhatták ennyire az anya nevét, vagy semmi közük egymáshoz? Találkozott már Valaki hasonló esettel?
Az is gond, hogy Varga Lajost sem találtam meg az anyakönyvekben, igaz az 1800-as évek közepéről több évtized keresztelési anyakönyve hiányzik az FS-ről. Halálesete 1902. után lehetett, de itt is hiányzik 19 év a halotti anyakönyvekből.
Az állami anyakönyveknél (Püspökladány) találtam 2 Kotkovics nevű lányt/nőt, ők Kenderesről származtak.Kenderesen pedig Kutkovicsokat találtam. Ezek alapján teljesen tanácstalan vagyok a hogyan továbbról.
Van valami tippetek, hogyan tovább?

Előre is köszönöm