Bingo Creative Commons License 1999.07.30 0 0 595
Nem vagyok benne bizos, hogy a MS indukalna a hardver fejlodeset. Vagyis nem az operacios rendszer, mert talan most szukebb ertelemben arrol beszelunk, hanem altalaban az alkalmazasokkal szemben tamasztott gyorsasag-igeny. Es persze a jatekok, tovabba a piac altal termelt "hype".
Tovabba az is, hogy a szamitogepekkel szembeni ido-tolerancia (az az ido, amennyit hajlando turelmetlenkedes nelkul elviselni a felhasznalo) is csokken). Mindebben csak egy tenyezo az operacios rendszer lassulasa. Szoval - legyen negativ vagy pozitiv, ezt nem tudom eldonteni, szerintem nem elsosorban a MS altal indukalt.
Peldaul a Win95 mar eleg regota piacon van, es meg mindig a legelterjedtebb, megis 96 ota is eleg sokat fejlodott a PC architektura.
Ami pedig a gyorsasagokon kivul az ujdonsagokat illeti, ellenpeldanak csak egy rovid bevagas a The Registerbol :
" Microsoft's inability to keep pace with the demands of the hardware is hardly news. Through the various iterations of the joint PC9x system design guides the company has repeatedly failed to deliver the software on time - more usually, it slips a year, even two years. In the past that hasn't mattered for Microsoft, because it's been the only game in town, so the hardware has just had to wait for Microsoft to catch up"

Ennek ellenere valoban igaz, hogy a fajlagos hardverarak csokkennek, sot abszolutertekben is.
De megemlitendo, hogy ennek megfeleloen az MS operacios rendszerek es felhasznaloi programok ara fajlagosan NO, ami viszont semmikeppen nem pozitiv.

bingo