Jocmanboy59 Creative Commons License 2020.08.29 0 0 topiknyitó

Nem tartozom már a legfiatalabb korosztályban (60+-os vagyok), de valahogy furcsállom azt, hogy egyre több 14-25 év közötti fiatalt is látok ilyennel és egy-két kivételtől eltekintve mindenféle vezetői engedély (sőt sokszor védőfelszerelés) nélkül közlekednek vele. Eközben a rendőrség sem fogalmaz tisztán ezzel kapcsolatban.

Tavaly júliusban a szerencsi Globo Televízió műsorán volt egy közel 4 perces riport, majd augusztusban a Ladány Televízió műsorán egy bő 8 perces riport. Enyhén szólva a rendőrök is kissé ellentmondanak egymásnak.

Íme a két riport:
- Globo Televízió: ELEKTROMOS ÉS ROBBANÓMOTOROS KERÉKPÁROKRÓL MINDENKINEK - minden amit tudnod kell

- Ladány Televízió: Jármű kategóriák – Elektromos kerékpárunk, már segédmotor kategória?

Ezek után árulja már el tényleg valaki, hogy kell-e az un. elektromos kerékpárokra vagy robbanómotorral felszerelt kerékpárokra jogosítvány vagy sem?

Megjegyezném: Többször megnéztem a fenti anyagokat és magam is beszéltem közlekedési rendőrrel, de még ő is bele zavarodott ebbe, pedig ő sem a fiatal rendőrök közé tartozik.