Törölt nick Creative Commons License 2020.08.26 -3 0 479

Ez nem  passzio .Minden nézőpont kérdése. A világ változik.(amerika nem fogadja be a(kelet)  európaiak túlnyomórészét  ez mostmár tény,sőt most már anglia se nagyon) .Következésképp ukrajna ha esetleg csak alkalmi munkavállalói vizumot  tudna is adni keleteurópának a magyaroknak már  akkor is jobban megérné oroszországban vagy ukrajnában élni és dolgozni mivel magyarország sajnos kelet europai egyik legszegényebb leginkább hátrányos helyzetű régiója. Nekem nincsenek szebb élettel kapcsolatos hiú ábrándjaim tisztában vagyok a realitással kétlábbal a földön járok nem a fellegekben  van némi élettapasztalatom és  bizonyosszempontból   egy kevés viszonyitási alapom is mive éltem már külföldön.Tisztában vagyok önmagamal és a lehetőségeimmel,(szóval tudom nagyjából hány kiló vagyok) számolok a nyelvi nehézségekkel és azzal is hogy valószinűleg nemkönnyű beilleszkedni és talpon maradni(pontosan a megfelelő nyelvtudás miatt ebből a szempontból nincsenek hiú reményeim van egykis nyelvtudásom (tanultam oroszul de már nagyon régen)Van két építőipari szakmám (lakatos+ villanyszerelő ) szerintem alkalmi melókban akár még segédmunkásként is megállnám helyem ,mivel  értek, néhány dologhoz és angolul is tudok. Például hélikus cölöp épület alap építő céghez is elmehetnék (mélyépítőkhő céghez) fúrni faragni lángvágni hegeszteni köszörülni festeni  cölöpöt letekerni a földbe stb ami szakmai szempontból érdekes kihivás is lehetne a  számomra mivel magyaroroszágon ezt fajta épületalapozási technológia nemigazán ismerik de nem riadnék visszaaz pl épület villanyszereléstől vagy akár lakás vagy házfelujitási munkáktól sem. Szerintem a magamfajta egyszerű átlagos magyar  ember normálisabb körülmények között tudna élni ott mint magyarországon .Hamarabb tudna ott pl akár egy kis húsz harminc négyzetméteres házat venni telekkel meg vallami régi autót (mivel az ingó és ingatlandolgok jóval olcsóbbak mint magyarországon )és mindezeket munkából fenntartani (fizetni a rezsit biztositást adót stbt) mint magyarországpon ahol ilyesmire (mármint arra hogy valakinek saját háza lakása autója legyen) egy átlag melósnak(az alacsony bérek a magas adók és az csilagos egekben lévő használt ingatlanárak és lehetetlen körülmények miatt) gyakorlatilag semmi  esélye sincs mármint arra hogy sajáterőből úgymond bérből és fizetésből legyen egy használt ingatlanja és egy használt autója.

Előzmény: szervezkedő (478)