Ebey Creative Commons License 1999.07.29 0 0 83
Üdvözletem a bortársaknak!

Végigolvastam a topicot és sajnálattal kellett látnom, hogy a szekszárdi borvidék borait, termelőit - egy kivételtől eltekintve - senki sem emlegeti. Biztos vagyok benne, hogy azért, mert nem ismeritek (és nem azért, mert nem szeretitek) e borokat.

A szekszárdi borvidék leginkább a villányihoz hasonlít, attól egyrészt az éghajlatában különbözik (ezért itt inkább a száraz vörösborok kedvelői találhatnak kedvencet maguknak), másrészt talajában. A villányi sziklás-köves talajjal ellentétben a Szekszárd környéki domboldalakat nagyon jó minőségű talaj borítja és ezért az itteni borok zamatban gazdagabbak.
(Most látom, kicsit prospektusszerű, amit írtam, de én is, mint minden hívő, belső késztetésből terjesztem az igét :-))

Mindenképpen kóstoljátok meg, ha tehetitek, a Veszterombi pince borait. A Kékfrankos Rosé 97-es évjárata (bár lassan már öregnek számít) a rosék non-plus-ultrája (számomra). A megfizethető árú borai (<1000 Ft) közül számomra a 96-os Merlot a csúcs.
Az idei Bordeaux-i világversenyen egyébként egy aranyérmet és egy ezüstérmet nyert boraival (a fajták most nem jutnak eszembe, majd utánanézek)