Machiness Creative Commons License 2020.08.22 0 0 2103

Elvittem ma a motort a szerelőhöz. Amikor ráér, akkor átviszem a gépet és az olaj előmelegítőt átrakatom. (Ami tartja a motorolaj szűrőt.) Az enyémben nincs bekötve és le is van dugózva. Már így vettem. Nincs nagy szerepe csak annyi, hogy télen, amikor tényleg kemény fagyok vannak, akkor a hűtővíz előbb felmelegszik és így rásegít a hideg olaj melegedésére. Nyáron a fordítottja. A túlhevült olajat meg hűti a víz. Nekem már megvastagították a gyári hűtőt a hüllő Kft.-nél. Szóval bírni fogja. Ezt a kocsit extrém mostoha körülményekre tervezték, és ha már van egy alkatrész, ami kiegyenlíti a motorban lévő hőmérsékleteket, akkor beleteszem!

 

Kaptam még egy komplett légkondit is. Az eladó azt mondta, hogy amikor bekapcsolta jéghideget fújt, pedig legalább 4 éve állt a kocsi. Megvan hozzá minden, kompresszor, hűtő, tartály és a csövek. Nekem nem kell, nem hiszem, hogy beszerelem. Bár az autó értékét növelné, de lenne még egy alkatrész, ami elromolhat, ezen kívül utálom a légkondit. Ha valakinek kell, van az a pénz amiért megválok tőle. :-)