FERENSZ Creative Commons License 2020.08.15 0 0 2214

Burago Shell benzinkút:


Egyik illetőnél láttam meg valamelyik csoportban.
Hozzászólásban érdeklődtek is rá, valamint én is írtam egy üzenetet, hogy amennyiben az előttem lévő nem viszi el, vagy nem jön össze, akkor én is igényt tartanék rá.
Különösebben meglettem volna nélküle, hisz a Cararama féle benzinkút kiadásban már megvan, de gondoltam jól jönne ez is.
Mivel nem volt mellérakva, vagy legalább – gyárilag – a képén egy modell, nem voltam benne biztos hogy 1:43-as-e, mivel méretarány sincs rajta feltüntetve.
Az eladó írt, hogyha tud még szerezni akkor szól, és nem sokkal később írt is üzenetet hogy sikerült.
Elég jó, korrekt áron volt, noha lévén – természetesen utánanéztem – de ebayen se lehetett találni nagyon !!! 100 !!! euro alatt, vagy a börzén is 15 000 körül láttam.
Persze kérdeztem az eladót hogy ez ilyen papír féle, vagy legyártott műanyag elemes amit össze kell rakni.
Noha lévén korábban láttam egy papír féle változatot, de az nem tetszett.
Jobban szeretem az ilyesmit.
Ez ugyanis egy 24 részes, előre legyártott műanyagból lévő készlet, amit össze kell rakni.
A Burago ezáltal nagyot ugrott a szememben, hogy ilyesmivel előrukkolt, mivel nagyon jó.
Bár látható hogy fejlődik azért, de sajnos mégis - egyenlőre úgy néz ki - megmarad a játékautó kategóriánál.


Először a két padlólemezt össze kell pattintani, majd jöhet a shop rész (itt természetesen még csak próbálkoztam)


Mivel említettem hogy nem voltam benne biztos hogy 1:43-as modellekhez való-e, azért kipróbáltam egy kocsival.
Megnyugodtam :D


Persze kapunk hozzá összerakási útmutatót, valamint matrica szettet is (tanácsos egyébként ezzel kezdeni).
Az összeszerelési útmutató hátulján van egy kép a kútról és minden matrica számozással van megjelölve, a matrica szetten pedig szintén.

 


Nem fotózgattam folyamatosan, itt már a kész összeszerelt, felmatricázott végeredmény látható.
Érdemes körültekintően és óvatosan felrakni a matricákat, mert sajnos olyan fajta, amit ha egyszer felraksz és nem pontos, nem biztos hogy újra letudod szedni hogy még egyszer próbálkozz.
Legalábbis a tetőn lévő hosszanti csíkokkal így voltam.
Mint látható a tető kicsit ívelt – vagy direkt, vagy véletlenül, nem tudom – de szerencsére sikerült aránylag jól felrakni.
A rövidebbek vagy a kisebbek esetleg könnyebben lejönnek ha elrontottuk, de érdemes elsőre jól megcsinálni.
Ha valaki vesz ilyet…elsőként mindenképp érdemes a shop-os részt, valamint a másik oldalára a nagy Shell kútpisztolyos matricákat felrakni, majd pedig beilleszteni a helyére.
Utána jöhet a tetőt tartó – kútoszlop melletti – két függőleges tartóoszlop, ezeket is felmatricázni aztán be a helyére.
Utána jöhet a tető, ott is a hosszanti csíkok, valamint a két kis Shell táblás berakás – ami külön elem (ezt is érdemes berakni és utána felmatricázni, így már fixebben bent van mint kézben tartva).
Ezután következhetnek a kiegészítők mint a nagy emblémás árkijelző vagy a kis táblák felmatricázása, vagy a „parkolni tilos” ami tök jó, ugyanis hajtogatott tábla.
Kis lapos elem, de Te hajtod és kapcsolod alul középen össze :D


Itt már be is próbáltam a Focus példánnyal.

 

 

 



Persze nekem kicsit furcsa benne hogy a Shop-os résznek olyan a matricája hogy egy kocsi bent áll, egy meg a mosós, mivel azoknak előrébb és hátrébb kéne lenniük, lévén a mosó ki-behajtója sosincs mondhatni a tankoló oszloppal egy vonalban, de ez talán megbocsátható.
De nekem kicsit fura.


És végül a teljes összeállított szett, a kis kiegészítőkkel.


FIGYELEM!!!
Ha összerakjuk utána – szerintem – nem nagyon fogjuk szétszedni, szóval érdemes letakarni, vagy valami efféle méretű dobozt keresni neki tárolást megoldva.
Lévén a dobozban is épphogy belefér, de arról nem is szólva ha szétszednénk, sérülhetnek a matrica felületek is ahogy az alkatrészek esetleg egymáshoz érnének, szóval – szerintem – nem ajánlatos.
Nekem szerencsére sikerült egy dobozt felszabadítanom, amibe pont tökéletesen belefér.
Arról nem is szólva hogy így bármikor könnyen előkapható egy újabb masina fényképezéséhez :D


A 24 darabos szett alkatrészei a következők:


1-2: padlólemez
3: shop rész
4: tető
5-6: tetőn lévő Shell táblácskák
7-8: tetőt tartó pillérek
9-10: kútoszlop
11-12: szürke szemetes
13-14: behajtás-kihajtás táblák
15: parkolni tilos tábla
16: árkijelző logós tábla (árak nélkül, most „ócó” a nafta :D )
17-18-19-20: sárga-fekete kis oszlopok
21-22: narancssárga bóják
23-24: tűzoltó készülékek


Nem tudom mi okból rukkolt elő vele a Burago, de nekem nagyon tetszik, jópofa :D