trizs77 Creative Commons License 2020.08.14 0 4 51914

Na akkor vidámabb.

 

1978 után ismét felkerestem a  hétszergörbe -t.

 

Vízvár után nem jöttünk vissza a rövidebb úton Siófokra, hanem direkt tovább mentünk, Berzence-Csurgó útirányon át Porrogszentkirályon át Porrogra.

 

Porrogról, a tetőről  ha kihajtasz Porrogszentpál felé ott van a híres-hirhedt hétszergörbe.

Tényleg annyi.

 

Kíváncsi voltam az emlékképeim mennyit csaltak, mennyire nagyzolták, nagyították fel a hétszergörbe hatását, valóságát 42 év alatt.

 

Hát semennyire.

Az akkori murvás, szórt ágyazatú makadám út már aszfaltozott.

Kicsit szélesebb is, de ugyanúgy emelkedik/lejt és valóban megvan a hét 180 fokos lejtős kanyar benne.

 

6813-as út.

 

Csak javasolni tudom, hogy a közlekedéshez, útépítéshez, közútakhoz kicsit is értő, azokat szerető ember fijja ha teheti, egyszer - minél előbb - menjen el oda.

Autózzon fel és le háromszor-négyszer.

Többször nem is kell.

Az egész hossza kb. 1 km.

 

Élmény lesz.

eredeti, jó élmény.

Megmaradó élmény.

 

Addig menjen el amíg nem jön egy újító mérnök és ki nem egyenesíti.

Én 42 év után mentem vissza.

Két utasom nagyon élvezte pedig egyiküknek sincs köze a közúti közlekedéshez, és sebességem se lépte túl a 30 km/h-t.

 

Itt van róla egy fénykép (nem én fotóztam) ami igen csalóka mert tényleg így néz ki, csak a kép nem adja vissza, hogy ilyen kicsi távon a szintemelkedés közel olyan mintha a Gellért hegyre mennél fel:

Csak ezért Budapestre oda le autózni nem érdemes hisz Budapesttől Porrog kb. 250 km, s ugyanannyi vissza is.

De ha valaki a Balatonnál vagy valahol másutt a Déldunántúlon jár, ne hagyja ki.

Menjen el oda.

Élvezze és írja meg neki milyen volt?