mwr Creative Commons License 1999.07.24 0 0 165
88-óta sárkányrepülök (meg van 93 eje ugrásom is) és a legszebb repülésem (eddig) a Dunakanyarnál volt.
Szóval éppen a Dunakanyar fölött termikeltem (ja, gyalogsárkánnyal repülök), 1500 méteren voltam egy lavór termikben. Akkor hívjuk a termiket lavórnak, amikor nagy és nyugodt, rezzenéstelenül lehet benne emelkedni. 2 m/s-al emelt én meg elengedett kézzel bámultam a tájat, a sárkányom repült szépen magától. Egyszer csak azt vettem észre, hogy egy óriási madár közeledik felém. Ahogy odaért besiklott alám és pontossan egy körön együtt emelkedtünk fél percen keresztül. Másfél karnyújtásnyira volt alattam,
egy hatalmas egerész ölyv ÉS EGYÜTT REPÜLT VELEM. Tisztán láttam a szeme mozgását, ahogyan csavargatja a fejét, ha csak egy picit van közelebb hozzám még meg is simogattam volna. Aztán egyszer csak kíjebb csúszott és elemelkedett melettem. A döbbenttől csak percek múlva tértem magamhoz. Az nem ritka, hogy együtt repülünk madarakkal, a nagyobb testűek ugyan úgy termikelnek mint a vitorlázórepülők vagy mi de álmomban sem gondoltam, hogy ilyen közel mernek jönni hozzánk. Ez egy életre szóló élmény volt.
Ezt csinálja utánam valaki a high-tech vadászgépével :)
Az IGAZI repülés itt: http://www.extra.hu/sarkanyrepules
én csinálom, ajánlom figyelmetekbe.