kiválasztot Creative Commons License 2020.08.11 0 0 672

A feleségemnél 2012-ben hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak.  Októberben a CT 55mm-es daganatot mutatott.

A vizsgálat napján éjszaka arra ébredtem, hogy a feleségemnek iszonyú fájdalmai vannak. Kértem engedje, hogy segítsek rajta. 10 perc múlva csökkent majd 20 percen belül megszűnt a fájdalom. A következő napokban ismételten elő fordult de ismét meg tudtam szüntetni a fájdalmát. Október 29-re a végstádium összes jele megjelent rajta, a bal szemére megvakult 

/levált a retina /. 10 órakor mondta hogy éhes és e pillanattól kedve elkezdet javulni az állapota, hízott majd januárra visszatért a látása. Nem vállalta a felajánlott műtétet a kemoterápiát. 2015 elején a régi tünetek kezdtek újra megjelenni.

 A C19,9 tumormarker 300 fölé emelkedett. Áprilisra sikerült levinni 50-re. Kemoterápiát, műtétet továbbra sem vállalta.

Éveken keresztül a daganat 7,5 cm maradt májáttéttel. A vérképben kiugró eltérés nem volt a többi tumormarker jó voltak.

2020 május 22-én a feleségem elhatározta, elmegy gasztroenterológushoz vizesedés miatt. Vízhajtót infúzióban kapta. 

Néhány óra múlva rosszul lett az erek kiszakadtak hashártyagyulladás lépett fel majd ennek következtében kialakult szívelégtelenség másnap a halálát okozta.

A 8 év alatt teljes értékű életet éltünk. A hasnyálmirigy a daganat ellenére ellátta feladatát.