Jó az a fej.
Kicsit könnyebben adagol más típusokhoz képest, amit nem feltétlenül érzel majd pozitívumnak (belefutsz egy vakondtúrásba és már jön is a szál...), de ne bánd, mert így a damil tőben, a szemnél -ahol leginkább igénybe van véve- nem tud annyira elnyűvődni, hogy aztán jól le is tépődjön egy szívósabb dudvánál. Pár centi szálveszteség vs sz@rakodás a szálszakadás miatt... Amúgy meg egy stabil, hosszan kitartó darab, cserélhető részekkel. Ha normálisan pörgeted a gépet adagoláskor is (a félgázt különben is felejtsd el munka közben), a belső kis akasztófülecskék sem fognak idejekorán elnyúzódni - erre ügyelj! Lehet szórásvédő nélkül is, hosszabb szállal dolgozni, de sztem az egy nagy gyakorlatot feltételező, inkább gondozott területre való sietős eljárás, valamint a nagyobb légellenállás miatt nem is tud annyira pörögni a kasza (amit egyébként is a damil terhel legjobban, na meg a fűrésztárcsa).
Nem városi legendák:
- a másnapra szánt damilt előző éjszakára áztasd vízbe (az újnál sem tudni, meddig állt egy hatvanfokos raktárban...), meghálálja, mert nem szálazódik annyira, és nehezebben is törik;
- ne tekerd tökig a csévét (főleg ne a vastagabbakkal), mert akkor az elején még nagyon megtörik;
- ne hagyd napon, főleg ilyenkor, mert az UV és a meleg is kifejezetten ellenségei;
- látsz majd különféle profilokat. Nagy csodát egyiktől se várj, de a szögletesebbek igenis jobban viszik a gazt, az alumínium-adalékoltak pedig némileg jobban bírják a nyúzást. Az még nem vált közmegegyezés tárgyává, hogy mikortól érik meg a jóval jelentősebb árat (mert drágák ám...) - kisfelhasználónál vsz igen.
- SOHA ne fűzz be fémszálat, bowdent stb. Nem ragozom, miért, de számos oka van...