Mogorva Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1504
Gerhard Berger megmondta a frankót!

Gerhard Berger, egykori Forma-1-es autóversenyző elképzelhetetlennek tartja, hogy a Ferrari ír pilótája, Eddie Irvine meg tudná előzni a világbajnoki pontversenyben a jelenleg vezető, West-McLaren-Mercedes-plótát, a címvédő finn Mika Ha:kkinent - adta hírül szerdán az APA osztrák hírügynökség. Irvine nem lesz világbajnok, vezetői képességei nem hasonlíthatók sem Schumacheréhez, sem Ha:kkinenéhez - hangoztatta Berger. - Irvine örüljön neki, hogy ilyen kiváló adottságokkal rendelkező sportemberek egyáltalán köszönésre méltatják. A jelenleg a BMW sportigazgatójaként tevékenykedő Berger szerint Schumacher fantasztikusan viselkedett silverstone-i balesete során, mert egyetlen pillanatra sem vesztette el a fejét: - Egy átlagos versenyző valószínűleg belehalt volna ebbe az ütközésbe, de Michael nem kezdett el kapkodni és a lehető legjobbat hozta ki a balesetből - mondta Berger, aki úgy véli, hogy a mostani mezőnyben két igazi klasszis található, Ha:kkinen és Schumacher, s amíg ők versenyeznek, más nem nyer világbajnokságot. Nyilatkozott a sajtónak Schumacher is: - Visszatérésem időpontját nem tudom megmondani, addig nem ülök autóba, amíg az orvosoktól erre nem kapok engedélyt - mondta Schumacher, aki július 11-i balesetéről szólva a Motorsport Aktuell lap legfrissebb számában kifejti, hogy a tehetetlenség érzése volt számára a legrosszabb. "Ott ültem az irányíthatatlanná vált autóban és azért szorítottam, hogy minél isebb sérüléssel ússzam meg az ütközést. Az autó eleje összetört és beszorultak a lábaim. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani a pályamunkásoknak, akik azonnal tudták, mi a teendőjük és nem erőszakkal rángattak ki az autóból, hanem óvatosan kiemeltek."