VV Creative Commons License 1999.07.22 0 0 512
hali!
hát, Andyről én sem tudok sokat, csak a szokásosat: papírmunkák, keveset csinál, stb...
de gondolom, amióta Alan nincs velük, a nyakába szakadt egy csomó minden, zeneileg is... bár szerintem soha nem fogjuk igazán tudni...
amiket Alan mondott, azokat én is olvasgattam itt-ott. de töle inkább ne várjatok semmi jót Andyvel kapcsolatban, hisz nem voltak túl jóban...
Alan is csak annyit mondott, hogy Dave volt az egyetlen, aki végig uriemberként viselkedett, bármilyen korszakában volt életének...
nameg a Q magazinban is lehetett érdekes dolgokat olvasni... az nagyon megdöbbentő interjú velük és nagyon őszinte volt... minden esetre azt hiszem ( ha jól emléxem ), hogy nem csak Alan és Andy közt volt feszültség, meg verekedés... és ne felejtsétek el, hogy Alan mindezt a legnehezebb korszakuk után mondta, ami valószínűleg közrejátszott -bizonyos mértékben- a kilépésében...
mellesleg tényleg nem látszott, hogy halálra dolgozza magát Andy a koncerteken, de valószínűleg megvolt így is a feladata mindenkinek, amit biztosan teljesítettek is mindannyian, jól vagy kevésbé jól... ráadásul, ha Andy feledata pl néhány program elindítása és az effektek kezelése és a stringek játszása volt, akkor meg érthető, hogy volt ideje bohóckodni. és higyjétek el, az sem könnyű feladat... ( vagy rosszul gondolom? )
azt hiszem, főleg mi vagyunk azok ( mármint a rajongók ) akiknek nem lenne szabad bántani őket, vagy lenézni az egyiket, míg a másikat magasztalni, hisz ők voltak négyen, most meg ők hárman a DEPECHE MODE. és azt hiszem, bizonyos szinten mindannyiuk beleadta a legjobb tudását az albumokba. az meg, hogy kinek mennyi tudása van benne, az más kérdés. a lelkesedés mindenesetre biztosan mindenkiben nagyon megvolt és megvan... szóval én inkább nem bírálom egyikőjüket sem. nekem soha nem számított, hogy ki hol merre kivel mit miért hogyan... engem csak a zene érdekelt mindig is. náluk persze más... ők is érdekelnek, de nekem egyformák. ők a DM és ennyi. nem vagyok hajlandó elmarasztalni senkit... sem az egekig magasztalni... :-)
és az, hogy Martinnak fekete az apja, az számít? nekem nem. nem érdekes... nem vagyok fajgyűlölő. és őt sem zavarja. akkor engem méé? viszont, hogy Anton Corbijnnak nem szóltak a klipről, az elgondolkoztató, de ha nem volt szerződése rá ( akárcsak szóbeli ) akkor nem kellett, hogy előre szóljanak, hogy más fogja csinálni. szívük joga más mellett dönteni ( bár én maradtam volna Anton bácsi mellett) , de azt hiszem, a Home klipje nem lett rossz így sem...